Férfi kosár NB I: 0-19-ről nyert az Olaj; sima ASE-siker

2014.04.02. 19:46
Justin Holiday (labdával) 25 ponttal a Szolnok vezére volt Sopronban (Fotó: Korponai Tamás)
A férfi kosárlabda NB I középszakaszában a Sopron az első negyedben már 19–0-ra is vezetett a Szolnok ellen, a végén mégis az Olaj nyert 76–69-re. Az Atomerőmű SE sima meccsen verte meg a Kaposvárt 90–66-ra, és hazai pályán győzött az Alba Fehérvár is a KTE ellen.  Az alsóházban kivétel nélkül hazai sikerek születtek.

SOPRON KC–SZOLNOKI OLAJ

A Sopron KC és Szolnoki Olaj az elmúlt másfél hónapban már harmadszor csapott össze. Februárban a Magyar Kupa döntőjében 70–68-ra, márciusban az NB I középszakaszának nyitányán pedig 90–61-re nyert az Olaj.

A mai találkozón a Sopron villámrajtot vett, hat perc elteltével 19–0-ra vezetett, elsősorban az amerikai Jonathon Thompson vezérletével. Az Olaj az első szünetig nyolc pontot tudott összekaparni, 28–8-ra vezetett a Sopron.

A második negyed nagyon gyenge játékot hozott. A hazaiak mindössze négy pontig jutottak, de a vendégek 16 pontja sem nevezhető soknak, ebből az amerikai Justin Holiday tíz pontot jegyzett.

A harmadik negyedben a szerb Strahinja Milosevics közelije után, 35–34-nél fordított a Szolnok, innentől pedig már az Olaj akarata érvényesült. A vendégeknél a két légiós bedobó a folytatásban is remekelt, Keller Ákos is jól játszott, miközben a másik oldalon Thompson már nem volt annyira ponterős, mint a meccs elején, és a többiek sem tudtak eleget hozzátenni a csapat játékához, így a Szolnok 76–69-re győzött.

FÉRFI NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
SOPRON KC–SZOLNOKI OLAJ KK 69–76 (28–8, 4–16, 11–29, 26–23)

Sopron, 1500 néző. Vezette: Földházi, Török, Pozsonyi
SOPRON KC: THOMAS 14/9, THOMSON 14/3, DÉNES 13/3 Boriszov 8/6 Barovic 12. Csere: Tóth G., Ruják 2, Takács 6/6, Trepák
OLAJ: Pilcevic, Totter, VOJVODA 15/6 Ivosev, Báder 6. Csere: Milosevic 9, KELLER 18, HOLIDAY 25/9, Simon B., Rakic 3/3
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–0. 6. p.: 19–0. 9. p.: 26–6. 13. p.: 28–15. 15. p.: 28–18. 18. p.: 30–22. 23. p.: 34–33. 26. p.: 36–40. 29. p.: 40–50. 33. p.: 53–57. 38. p.: 66–68 Kipontozódott: Dénes (40. p.)
Kipontozódott: Milosevic (37. p.)
SABÁLI BALÁZS, a Sopron vezetőedzője: – Az első negyedben olyan teljesítményt nyújtottunk, amire senki sem számított. Kezdeti lendületünk és dobáspontosságunk egyre csökkent, ezt kihasználta a Szolnok. Ekkor már rossz ritmusban kosárlabdáztunk, és a harmadik negyedben sok pontot kaptunk. A végére felszívtuk magunkat, szorossá tettük a találkozót. Ha ekként teljesítünk a a jövőben, lehet esélyünk az ellenfeleinkkel szemben.
DRAGAN ALEKSZICS, a Szolnok edzője: – Jól kezdett a Sopron, jó ritmusban játszott, mi pedig védekezésben és támadásban gyengén teljesítettünk. Ezt követően lépésről lépésre közelítettük meg vendéglátónkat, és sikerült megfordítani az eredményt. Ehhez kellett, hogy agresszív védekezés mellett pontosabban dobjunk, ekkor már elfogadható volt a játékunk.

ATOMERŐMŰ SE–KAPOSVÁRI KK

A forduló előtt a tabellát vezető Atomerőmű SE tulajdonképpen már az első negyedben eldöntötte a Kaposvár elleni meccsét. A 8. perc elején Szabó Zsolt triplája után már 30–13-ra vezetett, és a folytatásban tulajdonképpen csak az volt a kérdés, hogy húsznál nagyobb lesz-e a különbség a végére, a Kaposvár ugyanis képtelen volt a felzárkózásra.

A paksiak végül 24 ponttal, 90–66-ra nyertek, a mezőny legeredményesebb dobója a tolnaiak amerikaija, Rodney McGruder lett.

ATOMERŐMŰ SE–KAPOSVÁRI KK 90–66 (34–22, 14–10, 25–22, 17–12)
Paks, 600
néző. V: Benczur, Szabó, Sallai
ATOMERŐMŰ: Vaughn 10/6, MCGRUDER 22, Körtélyesi, SZABÓ ZS. 13/9, JONES 17. Csere: Medve 2, Markovics, Tóth Á. 10, Kovács Á. 6, Eilingsfeld 10, Kerpel-Fronius, Illés
KAPOSVÁR: Hinnant 4, Fodor 12/6, Hendlein 13/3, Puljko 6/6, DAVIS 20/3. Csere: Jancsikin 5, Horváth M. 4, Drahos 2, Benke, Kovács S.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–7. 6. p.: 22–13. 14. p.: 38–24. 17. p.: 43–29. 20. p.: 48–32. 24. p.: 56–39. 26. p.: 62–41. 27. p.: 66–46. 30. p.: 68–50. 33. p.: 75–58. 35. p.: 78–63. 38. p.: 84–65
Dzunics Braniszlav, az ASE edzője:
– Az első negyedben dobott sok kosár nagy önbizalmat adott a játékosaimnak. Ezzel tulajdonképp megalapoztuk a mérkőzés hangulatát. Örömteli, hogy ezúttal mindvégig nagy energiával, jól kosárlabdáztunk. Gratulálok a fiúknak!
Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: – Gratulálok a Paksnak, mi sajnos egy nagyon fáradt csapat benyomását keltettük. A következő mérkőzésre megpróbálom felrázni a fiúkat, és szeretnénk frissebb játékkal jobb benyomást tenni.

ALBA FEHÉRVÁR–KTE

A bajnoki címvédő Alba és a KTE fehérvári meccsén az első negyedben sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok. A 9. perc elején még 20–20 volt az állás. Innen azonban a hazaiak produkáltak egy 9–1-es sorozatot.

Az első negyed 29–21-es eredménye után végig a Kecskemét futott az eredmény után, de három pontnál közelebb (53–50-nél) már nem tudott kerülni.

Az Alba a 22 pontos amerikai Kyle Barone vezérletével 86–70-re győzött.

ALBA FEHÉRVÁR–KTE-DUNA ASZFALT 86–70 (27–21, 22–13, 17–20, 20–16)
Székesfehérvár, 1800
néző. V: Györffy, Farkas G., Gorka
ALBA FEHÉRVÁR: Szanati 1, HUMPHREY 18/6, Juhos 9/6, Tóth N. 5, SOMOGYI 14. Csere: Hobbs 10/3, Timkó, Olah, Tóth P. 7, BARONE 22, Blaskovits. Edző: Carlos Frade
KECSKEMÉT: Wittmann 10, Mészáros M. 8/3, Djeraszimovics 8/3, JOVANOVICS 17/12, KARAHODZSICS 11. Csere: Pongó Martin 6, Bencze 4, Pongó Máté 1, Sztefanovics 2, Hegedűs G. 3, Kuntics. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 9–12. 9. p.: 25–20. 15. p.: 37–25. 18. p.: 42–34. 22. p.: 51–40. 28. p.: 62–50. 32. p.: 70–58. 36. p: 77–61. 38. p.: 83–66
Kipontozódott: Somogyi (40. p.)
Carlos Frade:
– Az elmúlt időszakban nehéz volt a Kecskemét ellen nyerni, a fiúk felkészültségét bizonyítja ez a siker. Nagyon jó együttessel találtuk magunkat szembe, öröm volt ellene játszani.
Sztojan Ivkovics: – Negyven percen keresztül a Fehérvár akarata érvényesült, nem voltunk kellőképpen kemények. Csak a második negyed elején tudtuk a hazaiakat megközelíteni néhány pontra, semmi realitása nem volt annak, hogy fordítani tudjunk.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

Az alsóházban a Körmend a Jászberény, a Pécs a Nyíregyháza, a Szeged a ZTE ellen győzött hazai pályán.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–ZALAKERÁMIA-ZTE 96–76 (33–36, 24–9, 20–11, 19–20)
Szeged, 800
néző. Vezette: Hegedűs T., Jakab L., Fodor A.
SZEGED: Jereminov 6, LEVY 21, Horváth Á. 10/6, J. WILLIAMS 19/6, CSORVÁSI M. 15. Csere: Csorvási L. 9, Molnár A. 5, Vida 5, Kiss Zs. 6/6, Varga Z., Molnár B. Edző: Nikola Lazics
ZTE: Boston 5, Plumb 10/3, Gáspár 2, SAFFORD 20/9, Lekli 10. Csere: Velkey 6/6, Koma 12, Kovács Á. 6/3, Kámán 4, Kerkai 1. Edző: Raúl Jiménez
Az eredmény alakulása. 7. perc: 26–17. 11. p.: 35–36. 13. p.: 42–36. 18. p.: 55–42. 23. p.: 61–50. 28. p.: 76–52. 33. p.: 80–58. 37. p.: 90–69
Kipontozódott: Boston (32. p.)
Nikola Lazics:
– Az első tíz percben gyengén védekeztünk, nehezen találtuk a ritmust. A folytatásban nagyszerűen küzdöttünk, feljavult a védekezésünk és a támadás is működött.
Raúl Jiménez: – Jelentős edzői feladat egy ütőképes együttes kialakítása a színvonalas magyar bajnokságban. Céljaink eléréséhez csapatjátékban kell előrelépünk, továbbá javítani kell védekezésünkön. Igyekszünk tanulni a vereségekből.

PÉCSI VSK PANNONPOWER–MARSO-NYÍREGYHÁZI KK 81–70 (18–13, 22–23, 26–17, 15–17)
Pécs, 700
néző. Vezette: Vígh, Frányó, Varga Z.
PÉCS: NELSON 15/3, CSABAY 14/12, BÍRÓ 13/9, BUDIMIR 24/6, Sarlija 8. Csere: Halász 2, Bödör, Délics, Nagy K. 5. Edző: Csirke Ferenc
NYÍREGYHÁZA: WALKER 22, Jakab 5/3, Doyne 11, POSCSICS 16, Hall 6. Csere: CSEH 10, Molnár M., Skorcov, Czura. Edző: Sitku Ernő
Csirke Ferenc:
– Nagyon nehéz meccset nyertünk meg, negyven percet kellett zóna ellen játszanunk, és nehezen találtuk a ritmust. Sok ki nem kényszerített hibánk volt.
Sitku Ernő: – Gratulálok a Pécsnek, mert jól játszotta meg a hibáinkat. Szomorú vagyok, mert hagytuk elúszni a lehetőséget, idegenben nem azzal az önbizalommal játszottunk, mint otthon.

EGIS KÖRMEND–FORTRESS JÁSZBERÉNY 92–67 (21–14, 24–21, 15–17, 32–15)
Körmend, 800
néző. V: Cziffra, Gál, Németh
KÖRMEND: Wisseh 14, EL-AMIN 25/6, FERENCZ 11/6, Török 4, GREBENÁR 2. Csere: RAKOCSEVICS 19, Farkas 7, SONYÁK 10/6, Kutasi, Sömenek, Kocsis. Edző: Hencsey Tamás
JÁSZBERÉNY: Szavics 5/3, Mladenovics 2, SOÓS 11/3, Dukics 6/3, SUNDOV 16. Csere: Dramicsanin 4, AHMETBASICS 13/6, Horti 10, Szögi, Lázár. Edző: Halmai Gábor
Kipontozódott: Sundov (38. p.)
Hencsey Tamás:
– Nagyon örülök a győzelemnek, mert hosszú idő után végre koncentráltan játszottunk támadásba és védekezésben. Ma is akadtak hibák, kihagyások, de sokkal elfogadhatóbb volt a játék, mert sokkal inkább csapatként játszottak a fiúk, mint az előző találkozókon. Látszott, hogy küzdenek egymásért, bármilyen felállásban is voltunk a pályán. Remélem, ezzel visszatérünk a korábbi jó útra. Köszönjük azok biztatását, akik a nehezebb időszakban is kitartottak mellettünk!
Halmai Gábor: – Gratulálok a Körmendnek, extrát játszott. Az elején sok ziccert hagytunk ki a gyűrű alól, amiből kontrákkal léptek el a hazaiak. Később ezt ledolgoztuk, de a végére a mezőnyjátékosaink elfáradtak. A másik oldalon több volt a rotációs lehetőség. Nálunk sajnos Szögi reggelre lebetegedett, Ahmetbasics pedig rásérült a lábára, így aztán a végén nem tudtunk a két amerikai egy-egy elleni játékával mit kezdeni.