Férfi kosár MK: pontzuhatag és Olaj-siker Jászberényben, nyert az Albacomp

2012.02.14. 21:31
A férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsén a Szolnoki Olaj 238 pontot hozó mérkőzésen, 121–117-re nyert a Jászberény vendégeként. Az Albacomp könnyedén győzött a Kaposvár ellen.

A férfi Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán vérbeli kupacsatát vívott egymással a Sopron és a Körmend, ellentétes félidőkkel. Az elsőben a hazaiak már 16 ponttal is elhúztak (19. perc: 37–21), a vasiaknak semmi sem sikerült, és úgy tűnt, kiélezett visszavágóra lesz kilátás.

A fordulást követően viszont kissé elfáradt a vendéglátó, és a játékvezetők ítéletei vagy néma sípjai is gyakran – sokszor jogtalanul – a Sopront sújtották, így a végére fordult a kocka, és bár csak egyetlen ponttal, a vendég piros-feketék nyertek.

Jászberényben is izgalmasan alakult a szomszédok összecsapása. A bajnok Szolnokot alaposan megszórták a hazaiak, ám a piros-feketék sem hagyták magukat a futó-dobó jellegű mérkőzésen.

A vendégek a jászberényiek 12 hármasára 16-tal feleltek, és végül győzni tudtak. Fehérváron a Kaposvár jó edzőpartnernek bizonyult az elmúlt hetekben a bajnokságban rendre betliző hazaiaknak. A vendéglátók nehezen pörögtek fel, de a 16. percre már húsz pontos vezetést szereztek, és az előnyt a végére tetemessé tették.

MAGYAR KUPA, FÉRFIAK, NEGYEDDÖNTŐ
ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Kis-Rába menti Takarék Soproni KC–Fortress-Lami Véd Körmend 58–59 (20–11, 19–17, 8–13, 11–18)
Sopron, 1200 néző.
Legjobb dobók: Thomas 22/12, Rubin 12/6, Molnár A 11/6, ill. Townes 21, Bell 19/3, Ferencz 10/6.
Jászberényi KSE–Szolnoki Olaj KK 117–121 (25–28, 31–27, 30–34, 31–32)
Jászberény, 650 néző
Ld: Hodges 33/18, Austin 26/3, Dramicanin 23/9, ill. Fodor M. 25/12, Mills 23/15, Báder 23.
Albacomp Fehérvár–Kaposvári KK 106–75 (31–20, 26–15, 21–19, 28–21)
Székesfehérvár, 1700 néző.
Ld: Hollis 21/6, Keller Á. 21, El-Amin 16/3, ill. Raivio 17/9, Dávid G. 12/6, Lekli 11/6
MAGYAR KUPA NEGYEDDÖNTŐ
Jászberényi KSE–Szolnoki Olaj 117–121 (25–28, 31–27, 30–34, 31–32)
A visszavágót jövő kedden játsszák.
A visszavágót jövő szerdán játsszák.
KORÁBBAN
Kis Rába-menti Takarék Sopron–MJUS-Fortress Körmend 58–59 (20–11, 19–17, 8–13, 11–18)