Férfi kosár: megnyertünk egy negyedet, de 24-gyel kikaptunk

2019.08.09. 22:36
Jannisz Antetokounmpót Eilingsfeld János gyötri (Fotó: Twitter)
Idénybeli első felkészülési mérkőzésén 24 ponttal kikapott a közelgő világbajnokságon éremesélyes Görögországtól a magyar férfi kosárlabda-válogatott pénteken Krétán.

Szebb helyet aligha, könnyebb ellenfelet egészen biztosan tudott volna választani magának férfiválogatottunk arra, hogy augusztus 9-én elkezdje a jövő évi Európa-bajnoki selejtezőkre a felkészülést: az ellenfél a világbajnoki éremesélyes Görögország volt Kréta szigetén, az Aegean nemzetközi tornán.

Az első, nem hivatalos meccsen csütörtök este a hazaiak 82–69-re legyőzték a szintén a vb-re hangoló Iránt, ám ezen a találkozón még nem lépett pályára a közönségkedvenc Jannisz Antetokounmpo. A 24 éves világsztár, akit az észak-amerikai profi bajnokság, az NBA előző alapszakasza legértékesebb játékosának (MVP) választottak, ellenünk már vállalta a játékot, azaz meggyógyult, hiszen Irán elleni kimaradásának hivatalos indokaként a gyomorpanaszát jelölték meg a vendéglátók. A Milwauuke Bucks klasszisát imádják Krétán is, ezt bizonyította, hogy a magyarok elleni mérkőzésen minden egyes labdaérintésénél sikoltoztak a női drukkerek.

Az első magyar pontot Eilingsfeld János szerezte, ám ekkor volt utoljára egál az eredmény, mert ezután pillanatok alatt elhúztak a görögök, akik brutálisan keményen játszottak, s az első negyedben átszaladtak Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány csapatán. A magyarok a második negyedre már akklimatizálódtak a telt házhoz – 5200 néző szurkolt a hazaiaknak... –, s a második negyedet meg is nyerték.

A fordulás után 9–0-s etappal kezdték a görögök a harmadik negyedet, Keller Ákos, a magyarok csapatkapitánya pedig már a 22. percre kipontozódott. Eilingsfeld triplája törte meg a hazaiak sorozatát, Perl Zoltán és Golomán György is egyre eredményesebb volt, ám a lendületes és jó játékot mutató hazaiak nagy különbségű győzelme nem forgott veszélyben.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
GÖRÖGORSZÁG–MAGYARORSZÁG 83–59 (22–6, 21–22, 23–16, 17–15)
Iráklio (Kréta), 5200 néző. V: Koromilasz, Katracurasz, Malamasz (görögök)
GÖRÖGORSZÁG:
Calathes 6, Papanikolau 4, Papapetru 7/3, J. Antetokounmpo 19, Burusszisz 10. Csere: Szlukasz 5/3, Printezisz 8, Papajannisz 6, Larencakisz 8/3, Szalusztrosz 5/3, K. Antetokounmpo 2, Mancarisz 3/3. Szövetségi kapitány: Tanaszisz Szkurtopulosz
MAGYARORSZÁG: Váradi 6, Govens 2, Benke 5/3, Eilingsfeld 9/3, Keller. Csere: Pongó M. 6/6, Golomán 10/3, Perl 12, Filipovity 7/3, Horti, Juhos 2. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–2. 7. p.: 14–4. 10. p.: 22–6. 13. p.: 25–6. 15. p.: 29–10. 17. p.: 34–20. 19. p.: 41–24. 23. p.: 52–28. 25. p.: 61–34. 32. p.: 70–48. 36. p.: 81–54
Kipontozódott: Keller (22. p.)
Ivkovics Sztojan:
– Jó meccset játszottunk. Mindenkinek lehetőséget adtam, amivel a játékosok éltek is. Az első félidőben még nem tudtunk alkalmazkodni a hazaiak agresszív stílusához: ők rengeteg büntetőt dobhattak, nagy előnyt szereztek. Összességében elégedett vagyok, hiszen NBA- és Euroliga-sztárok ellen állt helyt a csapatunk, amely csak profitálhat ebből a mérkőzésből.