Férfi kosár: Lóránték egyenlítettek az olasz döntőben

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
2013.06.13. 22:24
Lóránt Péter lett az első magyar kosárlabdázó, aki meccset nyert az olasz bajnokság döntőjében, miután klubja, a Virtus Roma óriási csatában győzött a hatszoros címvédő MontePaschi Siena ellen, így saját közönsége előtt egyenlített a párharcban.

Lóránt csereként beállva mindössze öt percet tölthetett játékban, ami alatt statisztikailag láthatatlan volt, hiszen semmi sem került fel a neve mellé, mezőnykísérlete sem volt.

Viszont védekezésben nyúlfarknyi játékideje alatt is tényezőnek számított a 67–62-es római sikerrel végződő összecsapáson, ami után az egyik fél negyedik győzelméig tartó döntő állása: 1–1.