Férfi kosár FIBA-kupa: hazai vereséggel zárt a Körmend

2015.12.01. 19:44
Záporoztak a kosarak, ebből a Körmend jött ki rosszabbul (Fotó: bckormend.hu/archív)
Az Egis Körmend 11 pontos vereséget szenvedett a francia Villeurbanne-től a férfi kosárlabda FIBA-kupa csoportkörének hatodik fordulójában, így a magyar együttes 2/4-es mutatóval zárta a csoportkört, az A-jelű négyest megnyerő franciák 5/1-gyel.

Nem spóroltak a felek, rögtön a kezdés után nagy adok-kapokba bocsátkoztak a parketten lévők. Ebből a pontszórásból kicsivel a vendégek jöttek ki jobban, akik előnyhöz jutottak, és biztosan tartották maguk mögött az igyekvő házigazdákat. A nagyszünetben hat ponttal vezettek a franciák, a szórakoztató csatában még nem dőlt el semmi (44–50).

A harmadik negyed elején közelített a Körmend, de még mielőtt nagyobb baj érhette volna a csak valamivel gyorsabb, erősebb és taktikusabb vendégeket, ismét gyorsan megléptek. Az improvizatívabb körmendiek becsülettel küzdöttek, de hiába jöttek fel olykor, a Villeurbanne azonnal válaszolt. A hajrához érve is megvolt a vendégek megnyugtató, párpontos előnye. Az idő szorításában lévő Körmend kockáztatott és kapkodott, amit megkontráztak a franciák, ezzel egyben elvették a végjáték élét (86–97).

FÉRFI KOSÁRLABDA, FIBA-KUPA
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–ASVEL (francia) 86–97 (22–27, 22–23, 22–22, 20–25)
Körmend, 1500
néző. V: Mogulkoc (török), Karakatsounis (görög), Unsworth (angol)
KÖRMEND: Perry 19, CHANNELS 16/9, FERENCZ 18/12, Dickerson 2, Duinker 8. Cs: Katura 5/3, Farkas 2, TÓTH N. 12/6, Lakosa 4, Németh. Edző: Teo Cizmic
ASVEL: Meacham 6/6, NEWBILL 33/24, LANG 12/12, Gombauld 4, WATKINS 8. Cs: Choquet 7/3, Chassang 12/3, Paquentin 2, Lighty 10/3, Ruiz 3. Edző: John David Jackson
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 7. p.: 13–19. 14. p.: 29–37. 17. p.: 35–45. 23. p.: 51–52. 28. p.: 59–71. 33. p.: 75–79
Kipontozódott: Perry ( 38. p.)
Teo Cizmic:
– Minden tőlünk telhetőt megtettünk a győzelemért, de egy sokkal erősebb csapat volt ma az ellenfelünk. Elégedett vagyok a játékosaim hozzáállásával, keményen küzdöttünk és időnként jól is játszottunk. Tovább megyünk ezen az úton, most már csak a bajnokságra kell koncentrálnunk.
John Ddavid Jackson: – Sajnálom a Körmendet, mert jó csapat, ezt ma bebizonyították. Izgalmas küzdelem volt, egyik játékosom kiemelkedő teljesítményt nyújtott, oroszlánrészt vállalt a győzelemből.