Férfi kosárlabda Európa-kupa: továbbjutott a Szolnok!

2015.12.09. 19:50
Vojvoda Dávid ismét vezére volt a Szolnoknak (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A Szolnoki Olaj 85–67-re győzött hazai pályán a Besiktas ellen a férfi kosárlabda Európa-kupa E-csoportjában, ezzel bejutott a legjobb 32 közé.

A Szolnok idegenben 76–67-re kikapott a Besiktastól, azóta azonban a remek formába lendült, míg a török csapat a legutóbbi hét mérkőzését elbukta (minden sorozatot figyelembe véve).

Az Olaj a nagyszünetben 11 ponttal vezetett, és előnyét nemcsak megtartotta, hanem növelni is tudta a találkozó második felében. Vojvoda Dávid 25 ponttal a mezőny legeredményesebb játékosa volt – a második negyed utolsó másodpercében a saját térfeléről dobott be egy palánkos triplát –, de Sztrahinja Milosevics is igazán kitett magáért, 24 ponttal zárt.

A 85–67-es győzelem azt jelenti, hogy a Szolnok az utolsó forduló eredményeitől függetlenül a csoport első négy helyén zár, azaz továbbjutott a legjobb 32 közé a második számú európai kupasorozatban. A második csoportkörben a 24 továbbjutó csapathoz csatlakozik az Euroligából kieső nyolc alakulat.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT, 9. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–BESIKTAS (török) 85–67 (21–19, 27–18, 16–17, 21–13)
Szolnok, 1700
néző. V: Sulga (ukrán), Peruga (spanyol), Cici (albán)
SZOLNOK: Craft 5, VOJVODA 25/3, Boriszov, MILOSEVICS 24/6, Keller 8. Csere: WITTMANN 10/6, Natjazsko 6, Gregory 3, Lipovij 2, Kovács P. 2. Edző: Pór Péter
BESIKTAS: Culpepper 11, Wolters 10, Darden 9, Hamilton 10, LAMPE 19. Csere: Atsür, Murphy, Elonu 4, Akyol 4/3, Taskiran. Edző: Yagizer Ulug
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 6. p.: 11–13. 12. p.: 25–21. 14. p.: 25–25. 16. p.: 32–25. 18. p.: 41–31. 20. p.: 48–37. 23. p.: 57–42. 27. p.: 63–52. 30. p.: 64–54. 33. p.: 64–59. 35. p.: 72–59
Pór Péter:
– A taktikai utasításokat maximálisan, szinte negyven percen keresztül betartották a fiúk. Kiválóan védekeztünk, az alsó posztokon a centiben és kilóban is jobban álló Besiktas-játékosok kínkeservesen tudtak csak pontokat szerezni, triplából is csak egyet tudtak értékesíteni. Sporttörténeti jelentőségű siker ez a szolnoki és a magyar kosárlabdának!
Yagizer Ulug: – Megérdemelten nyerte meg a meccset a Szolnok. Nagyon puhán védekeztünk, az elzárás-leválásokat rosszul védtük, amelyből a hazaiak könnyen vitték be egy az egyben a gyűrű alá a labdát. Miután az első félidőben hátrányba kerültünk, csak futottunk a Szolnok után, amely jobban akarta a sikert, több energiát mozgósított a győzelemért.

A csoport további mérkőzésein: Zenit Szentpétervár (orosz)–Lietuvos rytas Vilnius (litván) 92–84, PAOK Szaloniki (görög)–Avtodor Szaratov (orosz) 104–99