Férfi kosár Európa-kupa: az Olaj negyedszer is kikapott

2015.11.04. 19:38
A Szolnoki Olaj 76–67-re kikapott a Besiktas otthonában a férfi kosárlabda Európa-kupa E-csoportjának negyedik fordulójában, így továbbra is győzelem nélkül áll a hatos utolsó helyén.

A Szolnok a 3. perc végén szerezte első kosarát, Vojvoda Dávid révén, és ezt követően is csak futott az eredmény után. A Besiktas az első három negyedet megnyerte, de a záró játékrész előtt így sem volt ledolgozhatatlan a hátrány (63–50).

Az Olaj az utolsó tíz percben nyújtotta a legjobb játékát, négy ponttal jobbnak is bizonyult a török csapatnál ebben a negyedben, az egyenlítésre vagy a fordításra azonban nem volt esélye.
A szolnokiaknál Vojvoda és Kiril Natyazsko volt a legeredményesebb 14 ponttal, rajtuk kívül csak Sztrahinja Milosevics jutott tíz pont fölé (11).

A Tisza-parti csapat az 5. fordulóban az orosz Avtodor Szaratovot látja vendégül november 11-én.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT, 4. FORDULÓ
BESIKTAS SOMPO JAPAN ISTANBUL (török)–SZOLNOKI OLAJ KK 76–67 (22–15, 26–24, 15–11, 13–17)
Isztambul, Sinan Erdem Dome 3000
néző. Vezette: Dozai (horvát), Majkic (szlovén), Zascsuk (ukrán)
BESIKTAS: ATSÜR 13/9, WOLTERS 15, Darden 12/6, MURPHY 14/6, Lampe 4. Csere: Akyol 5/3, Radosevic 7, Seeley 6, Özmizrak, Güler, Senli, Enes
SZOLNOK: Craft 4, Vojvoda 14/6, Boriszov 9/3, MILOSEVICS 11/6, Keller Á. 6. Csere: NATYAZSKO 14, Wittmann 3/3, Green 4, Gregory 2
Az eredmény alakulása. 2. p.: 5–0. 7. p.: 11–10. 8. p.: 17–10. 12. p.: 22–19. 14. p.: 39–31. 19.p.: 48–35. 21. p.: 48–39. 22. p.: 58–39. 28. p.: 60–48. 31. p.: 63–52.
35.p.: 67–57. 39.p.: 74–60.
Hamdi Ulug, a Besiktas edzője:
– Büszke vagyok a csapatomra, amely végig kontrollálta a meccs tempóját, sok tiszta dobóhelyzetet dolgozott ki, és viszontláttam a srácoktól azt, amit gyakorolunk. A védekezésünk remek volt, ez volt a kulcs.
Pór Péter, a Szolnok edzője: – Jó meccset játszottunk az igen erős Besiktassal, amely többször elhúzott és nagy előnybe került, de mindig visszakapaszkodtunk. Az előző napokhoz képest előreléptünk, ám sajnos a huszonkét eladott labda sok, ráadásul ezek zömét a törökök megbüntették.