Férfi kosár Ek: megszenvedett, de nyert hazai pályán az Alba

2018.10.23. 20:14
A születésnapos Lóránt Péter vezérletével nyert az Alba (Forrás: fiba.com)
A Rilszki Szportiszt az utolsó percig lőtávolban maradt, de a záró negyedben már nem tudta visszavenni a vezetést az Albától. A fehérvári együttes így a második mérkőzését is megnyerte a férfi kosárlabda Európa-kupa F-csoportjában.

A Porto idegenbeli, hosszabbítás utáni legyőzését követően hazai pályán a bolgár Rilszki Szportiszt legyőzésére készült az Alba Fehérvár. A két együttes szinte az egész mérkőzésen fej fej mellett haladt. Az első negyed után – némi meglepetésre – a vendégek vezettek három ponttal (21–24).

A második játékrészben viszont hamar fordított az Alba, amely a friss apuka és születésnapos csapatkapitány, Lóránt Péter vezérletével 10–0-s sorozattal nyitott, és bár a Rilszki ezek után összeszedte magát, a gyorsan felépített hazai előnyből három pont a nagyszünetre is megmaradt (43–40).

A fordulást követően ismét az Alba dobta az első kosarat. Ezúttal viszont a bolgárok pillanatai következtek, 45–40-ről két perc alatt fordítottak (45–47). Innentől ismét hol egyik, hol másik együttes vezetett, három-négy pontnál többel viszont egészen a negyed legvégéig egyik csapat sem tudott ellógni. Ekkor Kyron Cartwright két értékesített büntetőjével 63–57-re módosította az állást.

Az utolsó negyedben hol felzárkózott két-három pontra a Rilszki, hol ismét ellépett a Fehérvár. Három perccel a vége előtt még mindig csak egy jól eltalált távoli dobás, azaz három pont választotta el a bolgárokat az egyenlítéstől. Ekkor a hazaiak ismét meglépni látszottak, de a vendégcsapatnak erre is volt válasza, és Martin Marinov kosarával 38 másodperccel a találkozó vége előtt ismét felzárkózott két pontra. Egyenlíteni viszont ezúttal sem tudott.

Az Alba 84–80-ra nyert, ezzel két kör után veretlen az F-csoportban.

FÉRFIAK KOSÁRLABDA
EURÓPA-KUPA
, F-CSOPORT
ALBA FEHÉRVÁR–RILSZKI SZPORTISZT (bolgár) 84–80 (21–24, 22–16, 20–17, 21–23)

Székesfehérvár, 1200 néző. V: Liszka (lengyel), Karovic (bosnyák), Salins (litván)
FEHÉRVÁR: CARTWRIGHT 15/3, Boykins 7/3, KELLER I. 10/6, LÓRÁNT 10, Heath 10. Csere: Freeman 14/6, FILIPOVITY 12/6, Bullock 6, Tóth P. Edző: Dzunics Braniszlav
RILSZKI: Hadziruszev 8/6, EDWARDS 18/12, Georgiev 5/3, JENKINS 15, Gugino 6. Csere: Barro 2, MARINOV 15/15, Bozov 11/3, Marincsevszki, Vaszov. Edző: Ludmil Hadzsiszotirov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 5. p.: 8–6. 8. p: 13–17. 12. p.: 22–27. 15. p.: 26–29. 18. p.: 36–35 22. p.: 45–42. 25. p.: 48–49. 28. p.: 55–53. 32. p.: 66–63. 35. p: 76–73. 38. p.: 78–75
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav:
– Ez a győzelem a csapatmunka diadala volt, hatan értek el tíz pontot, illetve ennél többet. Szoros mérkőzés volt ez is, akárcsak a legutóbb Portóban játszott, de talán valamivel könnyebben tudtuk befejezni. A lényeg azonban, hogy győztünk, és mindezt megfelelő energiával tettük.
Ludmil Hadzsiszotirov: – Nagyon jó meccset játszottunk, kimondottan fizikai csata volt. Igyekeztünk jól felkészülni az Albából, bizonyos helyzetekben hibáztunk azonban, ez döntőnek bizonyult, valamint véleményem szerint a találkozó végén szerencsésebb volt ellenfelünk.