Férfi kosár Európa-kupa: megszakadt az Olaj sorozata

2015.12.02. 19:43
Sorozatban aratott három győzelem után a Szolnoki Olaj 89–64-re kikapott a szentpétervári Zenit otthonában a férfi kosárlabda Európa-kupában.

A Szolnok hazai pályán is kikapott a Zenittől (84–75-re), abban reménykedhettünk, hogy az orosz csapat biztos továbbjutóként talán nem veszi teljesen komolyan a mérkőzést. Nem így történt, a szentpéterváriak már az első negyed után 14 ponttal vezettek, és egy percig sem forgott veszélyben újabb győzelmük. A Szolnok legeredményesebb játékosa Vojvoda Dávid és Milos Boriszov volt egyaránt 12 ponttal.

Az Olaj 3–5-ös mérleggel áll, az utolsó előtti fordulóban (december 9-én, 18 órától) hazai pályán fogadja nagyon fontos mérkőzésen a Besiktast.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT, 8. FORDULÓ

ZENIT SZENTPÉTERVÁR (orosz)–SZOLNOKI OLAJ KK 89–64 (24–10, 21–21, 25–11, 19–22)
Szentpétervár, Szibur Aréna, 2500
néző. Vezette: Ozols (lett), Vovk (horvát), Rutesics (montenegrói)
ZENIT: Vihrov 6/6, TOOLSON 28/15, Antyipov 9/3, TIMMA 9/6, Puskov 8. Csere: Landry 8, Valijev 4, GOLOVIN 8/6, Dowdell 2, Karpuhin 3/3, Motovljov 2, Deszjatnyikov 2.
SZOLNOK: Craft 9, Vojvoda 12/3, Boriszov 12, Milosevics 9/3, Keller 3. Csere: Natyazsko 7, Lipovij 2, Wittmann 4, Gregory 4, Kovács P., Somogyi 2.
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–2. 4. p.: 9–2. 7. p.: 11–6. 9. p.: 20–6. 15. p.: 30–21. 17. p.: 40–23. 21.p.: 45–33. 24. p.: 53–33. 29. p.: 68–37. 34. p.: 75–42. 36. p.: 80–46. 39. p.: 86–62.
Vaszilij Karaszjov, a Zenit edzője: –
A CSZKA elleni súlyos vereség után egyértelműen az volt a célunk, hogy bebizonyítsuk, jó csapat vagyunk. Ezt a srácok is megértették és jól reagáltak, mert arra kértem őket, pörgős tempóban, sok passzal játsszunk. Az első negyedben még akadtak hibáink, de a harmadik fantasztikus volt, akkor dőlt el a meccs.
Pór Péter, a Szolnok edzője: – Gyengén védekeztünk és az első negyedben hagytuk a Zenitet jó ritmusba kerülni. Puhányak voltunk az egész meccsen, az agresszivitásunk meg sem közelítette azt a szintet, amelyet az előző három találkozón nyújtottunk. Sajnos támadásban is sokat rontottunk, nem tudtuk megnehezíteni a jól játszó oroszok dolgát.