Férfi kosár Európa-kupa: hazai vereséggel zárt az Olaj

2016.02.10. 19:40
Vojvoda Dávidra ezúttal sem lehetett panasz (Fotó: Mészáros János)
A Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata 80–70-re kikapott otthon a Zaragozától az Európa-kupa 2. csoportkörének utolsó fordulójában.

A két csapat közül csak a Zaragoza számára volt igazi tétje a mérkőzésnek, a Szolnok „csak” szépen szeretett volna búcsúzni. Az első negyed után úgy tűnt, ez sikerülhet, hiszen 26–17-re vezetett az Olaj.

A vendégek azonban a nagyszünetre egyenlítettek, és a mérkőzés második felében is jobbak voltak, ezzel biztosították továbbjutásukat.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
SZOLNOKI OLAJ KK–CAI ZARAGOZA (spanyol) 70–80 (26–17, 11–20, 20–26, 13–17)
Szolnok, 1280
néző. Vezette: Halliko (észt), Obradovic (bosnyák), Radojkovic (horvát)
SZOLNOK: Wittmann 9/3, VOJVODA 20/9, Kovács 3/3, MILOSEVICS 17, Gregory 4. Csere: Vrbanc 10/3, Keller, Boriszov 5/3, Jones 2
ZARAGOZA: Bellas 9/6, Sastre 5/3, Fotu 5, TOMÁS 9/3, Norel 9. Csere: KRAVCOV 15, Benzing 3/3, Linhart, JELOVAC 21/15, Henry 2, Swing 2
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 5. p.: 14–3. 7. p.: 18–6. 10. p.: 26–17. 15. p.: 28–24. 16. p.: 28–29. 20.p.: 37–37. 24. p.: 39–43. 25. p.: 41–49. 27. p.: 50–51. 33. p.: 57–67. 36. p.: 65–71. 38. p.: 65–77
Pór Péter, a Szolnok edzője:
– Számunkra ez volt az Európa-kupa utolsó meccse, harcoltunk, küzdöttünk, s megnehezítettük a vendégek dolgát. A második félidőben a Zaragoza keményen, agresszívan védekezett, s nem engedte, hogy szorossá váljon a végjáték. Ezen és további három találkozón pariban voltunk ellenfelünkkel, és külön öröm, hogy az olasz bajnok Sassarit sikerült legyőznünk.
Andreu Casadevall, a Zaragoza edzője: – Az első félidőben Milosevics és Vojvoda egy-egyezéseit nem tudtuk levédeni, és a hazai triplák is rendre pontosak voltak. A második húsz percben jobban védekeztünk, és szereztünk könnyű kosarakat is, a végére a Szolnok elfáradt a nyomás alatt. Nagyon örülünk, hogy továbbjutottunk, de még a spanyol bajnokságban is sok a teendőnk.