Férfi kosár Euroliga: pazar hajrával döntős a Maccabi

2014.05.16. 21:00
Ezen az estén nem volt egy súlycsoportban a két csapat (Fotó: euroleague.net)
A férfi kosárlabda Euroliga milánói négyes döntőjében a szinte végig hátrányban lévő Maccabi Tel-Aviv fantasztikus hajrájának köszönhetően 68–67-re legyőzte a CSZKA Moszkvát, így bejutott a fináléba, ahol a Barcelonát megsemmisítő Real Madriddal találkozik.

Nem túlzás kijelenteni: az oroszok megnyert meccset veszítettek el. A tizennégy pontot termelő Szasa Kuna és a tizenkét pontig jutó Milos Teodosics vezette CSZKA a harmadik negyed hajrájában 55–40-es előnyre tett szert, innentől azonban elindult a lejtőn. De fogalmazhatunk úgy is, hogy feltámadt a Maccabi.

Az izraeli együttes az utolsó játékrészben ellenállhatatlanul kosárlabdázott, különösen David Blu, aki négypontos hátrányban (67–63), húsz másodperccel a vége előtt elsüllyesztett egy triplát a CSZKA kosarában – majd labdát szerzett, Tyrese Rice pedig megfordította a meccset (67–68).

A Maccabi három év után jutott be ismét a döntőbe, ahol a Real Madriddal mérkőzik.

Azzal a Real Madriddal, amely a múlt hétvégén elaltatta a Barcelonát. A katalánok a spanyol bajnokság mögöttünk hagyott fordulójában hazai közönség előtt 86–75-re legyőzte a fővárosiakat, most azonban eljött a visszavágás ideje.

A Barca az első negyedben még pariban volt a blancókkal (20–20), akik azonban a folytatásban felmosták a padlót ellenfelükkel. A Real Madrid előnye csak nőtt és nőtt, a Barcelona a játék minden elemében, különösen védekezésben csődöt mondott. A tavalyi döntős fővárosiak a harmadik és a negyedik negyedben szinte példátlan, 26–1-es (!) futást produkáltak, majd a final four történetének legnagyobb különbségű (38 pontos) elődöntős győzelmét aratták.

A Barcelona–CSZKA Moszkva bronzmeccsre vasárnap 17, míg a Real Madrid–Maccabi Tel-Aviv döntőre 20 órától kerül sor.