Férfi kosár Euroliga: Hangáék drámai meccsen maradtak alul az elődöntőben

TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)
2016.05.13. 23:10
A legutóbbi három évben az elődöntőben elvérző CSZKA Moszkva 88–81-re legyőzte honi riválisát, a Lokomotiv Kubanyt a férfi kosárlabda Euroliga berlini négyes döntőjében, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba. Az első számú európai kupasorozatot legutóbb 2008-ban megnyerő moszkvai csapat a döntőben a török Fenerbahcéval találkozik, amely túlórás mérkőzésen győzte le Hanga Ádám csapatát, a Laboral Kutxát.

FENERBAHCE–LABORAL KUTXA 88–77 – HOSSZABBÍTÁS UTÁN FENERBAHCE–LABORAL KUTXA 88–77 – HOSSZABBÍTÁS UTÁN

Nagyon pontos játékkal kezdtek a törökök, ennek egy 10–0-s sorozat és egy Perasovic-időkérés lett a vége, de Dixon triplájával 13–0 is volt az állás. Hanga Ádám zsákolása indította meg a spanyolok szekerét, akik 15–13-ra fel is kapaszkodtak, innentől kezdve viszont az első félidő jó részében 4-8 pont között ingázott a hátrányuk – a Laboral sokszor nem tudta kihasználni, hogy a Fener kicsit belealudt a tökéletes kezdésbe, néha pedig a törökök azonnal válaszoltak a spanyol kosarakra. A Laboralnál Buruszisz és Tillie nagyot játszottak, de a törökök csapatként többet tettek a sikerért ebben a periódusban.A félidő végére így is visszajött egy pontra a baszk együttes Adams és Blazic kosaraival, gyakorlatilag meccsnullról kezdhették a felek a második félidőt (41–40).

A fordulás után Hanga duplájával volt meg a vezetés a spanyoloknak, először a meccs folyamán, de a Fener fordított, ráadásul pillanatok alatt kiharcolt négy spanyol csapatszemélyit, ezt azonban nem tudták kihasználni.Adams újabb jó periódusa következett a harmadik negyed végén (50–54), és bár innen még fordított a Fener,Buruszisz palánkos triplája zárta a negyedet, így vezetett a Laboral a záró játékrész előtt (55–57). A görög center egészen elképesztő teljesítményt nyújtott a mérkőzés során, viszont Vesely is megvillant, amikor kellett (három dupla zsinórban), így öt perccel a vége előtt egy pont volt a különbség (65–66). Rengeteg tiszta dobást hibázott a Fener, öt ponttal vezetett két és fél perccel a rendes játékidő vége előtt a Laboral,de két büntetőt is kihagytak a végjátékban a spanyolok, Adams több hibás döntést is hozott,a végig hasznosan játszóSzlukasz pedig 25.7 másodperccel a vége előttegyenlített egy ziccerrel (72–72). Amaradék két támadásból nem született kosár, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban megint Hanga kezdte a pontgyártást a Laboralnál, a Fenernél azonban Bogdanovics hét ponttal nyitotta a hosszabbítást, Udoh időntúli kettesét is megadták, így hét ponttal vezettek a törökök két és fél perccel a vége előtt (81–74). Obradovics tanítványai már nem hibáztak innen, így végül 88–77 arányban diadalmaskodtak, ők kerültek ezzel a fináléba, míg a spanyoloknak a harmadik hely megszerzése maradt.

A Laboral Kutxa négy győzelem után először veszített el hosszabbításba torkolló meccset az Euroliga mostani kiírásában.

Hanga Ádám 42 percet játszott, ezalatt 10 pontot dobott (3/4 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető), volt öt lepattanója, egy szerzett labdája és négy kiharcolt faultja is a három eladott labda mellett, így 10 VAL-lal zárt.

A Fenerbahce legjobb dobói:Bogdanovics 18/6,Datome 15/9, Vesely 14, Udoh 14, Szlukasz 13/3.
A Laboral Kutxa legjobb dobói: Buruszisz 22/9, Adams 19/12, Tillie 13, Hanga 10/3.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
NÉGYES DÖNTŐ (BERLIN)
ELŐDÖNTŐ
CSZKA Moszkva (orosz)–Lokomotiv Kubany (orosz) 88–81
(23–12, 24–25, 21–22, 20–22)
Fenerbahce (török)–Laboral Kutxa (spanyol) 88–77 (23–15, 18–25, 14–17, 17–15, 16–5) – hosszabbítás után