Férfi kosár Euroliga: Hangáék megverték a Panathinaikoszt

P. K.P. K.
2019.12.14. 07:47
Hanga Ádám öt pontot szerzett a Pana ellen (Fotó: Barca Basket)
A férfi kosárlabda Euroligában pénteken a Barcelona hazai pályán 98–86-ra győzött a Panathinaikosz ellen, Hanga Ádám öt pontot szerzett.

A Hanga Ádámmal a kezdőjében felálló Barca remekül kezdte a Panathinaikosz elleni hazai találkozóját a férfi Euroliga 13. fordulójában, két perc után már 10–2-re vezetett.

A jó kezdés az egész mérkőzés képét megalapozta, a Barca irányította a meccset, a Pana futott az eredmény után. A hazaiak a 23 pontig jutó Nikola Mirotic vezérletével 98–86-ra győztek.

Hanga Ádám 26 és fél perc alatt öt pontot szerzett (egy-egy duplát és triplát), kiosztott hat gólpasszt és leszedett két lepattanót. Kulcsszerepe volt a Barca védekezésében, a Pana egyik legjobbját, Nikolaosz Kalathiszt őrizte, és ezt jól meg is oldotta, az irányító csak 13 pontig jutott.

A Barca 10 győzelemmel és 3 vereséggel a 3. helyen áll az euroligában a török Anadolu Efes és a Real Madrid mögött, a Pana a 6. (8 győzelem, 5 vereség).

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ
FC Barcelona (spanyol)–Panathinaikosz OPAP (görög) 98–86 (28–23, 27–24, 16–18, 27–21)