Férfi kosár Euroliga: Hangáék a bronzmeccset is elveszítették

2016.05.15. 19:06
A Hanga Ádámmal felálló Laboral Kutxa 85–75-re kikapott az orosz Lokomotiv Kubanytól a férfi kosárlabda Euroliga berlini négyes döntőjében rendezett bronzmérkőzésen, ezzel a negyedik helyen végzett. A magyar játékos több mint 27 percet töltött a pályán, ez idő alatt három pontot, hét lepattanót és egy asszisztot jegyzett.

Jobban kezdett a Laboral Kutxa, Bertans két triplájával gyorsan meglépett 10–4-re, de Claver és Broekhoff hármasaival két támadás alatt eltüntette a különbséget a Lokomotiv Kubany, utóbbi újabb trojkájával először vezettek az oroszok a 6. percben (12–13). A negyed második felében, illetve a második felvonásban szinte végig fej fej mellett haladtak a felek – a spanyolok öt ponttal megléptek a 18. percben, de a félidőben csak kettővel vezettek (42–40).(12–13). A negyed második felében, illetve a második felvonásban szinte végig fej fej mellett haladtak a felek – a spanyolok öt ponttal megléptek a 18. percben, de a félidőben csak kettővel vezettek (42–40).

A fordulás utáni első négy percben alig-alig esett kosár, a 25. percben azonban nagyot fordult a kocka – 46–43 után egy 11–0-s rohammal a Loko került fölénybe, itt megszerzett előnyét pedig tartotta is a harmadik negyedben. A záró játékrész elején Janning és Zubkov révén növelte fórjátaz orosz együttes, majd Delaney és Broekhoff kosaraival a közte 20 is megvolt a 37. percben (65–85). A végén kozmetikázott kicsit az Adams és Bertans vezette Laboral, de 85–75-re nyert a Kubany, ezzel az orosz csapaz végzett a harmadik helyen.

Hanga Ádám ezúttal is sokat, 27 és fél percet játszott, ami alatt három pontig (0/2 dupla, 0/2 tripla, 3/6 büntető), hét lepattanóig (csapata legjobbja volt ezzel), egy gólpasszig, egy blokkig, négy kiharcolt faultig és két eladott labdáig jutott.

A Laboral Kutxa legjobb dobói: Adams 25/18, Bertans 13/9, Blazic 8