Férfi kosár Euroliga: Hangáék 17–0-val kezdték a záró negyedet, de kikaptak

KERESZTURY GÁBOR, TÓTH ATTILA (KEZDO5.HU)KERESZTURY GÁBOR, TÓTH ATTILA (KEZDO5.HU)
2017.12.22. 22:43
Hanga Ádám volt a Barcelona második legeredményesebb játékosa (Fotó: euroleague.net)
A Hanga Ádámmal felálló Barcelona idegenben 85–82-re kikapott a Baskoniától a férfi kosárlabda Euroliga 14. fordulójában. A katalánok az utolsó negyedet 17–0-val kezdték, és a hajrában rövid ideig át is vették a vezetést, de végül sorozatban ötödször is vereséget szenvedtek.

Az első negyed második felétől kezdve a hazaiak akarata érvényesült, és a 28. percig abszolút a Baskonia irányította a mérkőzést. A Barcelona az utóbbi hetekben látott védekezését hozta, ráadásul támadásban is kifejezetten gyenge volt a gránátvörös-kék alakulat – az első negyed után még csak 5 (22–17), a félidőben azonban már 17 pontos hátrányban volt Sito Alonso együttese (52–35), ez a differencia pedig 25 pontra nőtt a 28. perc közepére (70–45).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

Ezt követően talán túl korán könyvelte el a sima győzelmet Hanga Ádám előző együttese, így a Barca előbb nyolc pontot lecsípett hátrányából a felvonás végéig (74–57), majd Hanga és Juan Carlos Navarro vezetésével a 35. percben már egyenlítettek is, miután 17–0-val kezdték a negyedik negyedet (74–74) – nagyjából hét perc alatt eltüntették a 25 pontos deficitet.

Poirier és Timma révén öt pontra meglépett a vitoriai alakulat, de Pau Ribas és Navarro triplái után a Barca vezetett az utolsó perc kezdetén (81–82). Innen azonban jött Shengelia, majd Huertas két-két büntetője, Navarro triplája nem ért célba a végén, így hiába fordított a vendég gárda borzasztóan nagy hátrányból, a hazaiak nyertek 85–82-re.

Hanga Ádám 28 és fél perc alatt 14 pontot szerzett (6/9 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető), volt 4 pattanója, 2 gólpassza, 1 szerzett és 4 eladott labdája, valamint 1 beütött és 2 kiharcolt faultja, ami 12 VAL-t ért.

A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 24/12, Poirier 14, Timma 10/3
A Barcelona legjobb dobói: Ribas 15/15, Hanga Ádám 14, Navarro 11/9, Tomic 11

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
14. FORDULÓ
Baskonia (spanyol)–Barcelona (spanyol) 85–82
(22–17, 30–18, 22–22, 11–25)
CSZKA Moszkva (orosz)–Himki Moszkva (orosz) 79–68 (23–16, 20–17, 14–22, 22–13)
Anadolu Efes (török)–Olympiakosz (görög) 58–61 (9–17, 16–16, 14–12, 19–16)
Unicaja Málaga (spanyol)–Olimpia Milano (olasz) 74–71 (26–20, 9–22, 20–11, 19–18)