Férfi kosár Euroliga: Hanga visszatért, két triplát hajított a Real Madridnak – videó

K. Zs.K. Zs.
2023.12.19. 21:02
Hanga Ádám a keddi mérkőzésen (Fotó: Getty Images)
A Real Madriddal tavasszal Euroligát nyerő Hanga Ádám kedd este éppen a madridiak ellen tért vissza a férfi kosárlabda elitliga porondjára: a sérülése miatt másfél hónapot kihagyó magyar irányító tíz ponttal segítette a Crvena zvezdát, amely azonban nem tudta borítani a papírformát, hazai pályán 72–58-ra kikapott a tabellát vezető spanyol csapattól. Ami a többi mérkőzést illeti: a Barcelona megdöbbentő vereséget szenvedett a fordulót az utolsó helyen váró Alba Berlintől, és egy helyet vissza is csúszott, mert a Virtus Bologna nagy hajrával legyőzte az Olympiakosz Pireuszt; a Maccabi Tel-Aviv a legutóbbi öt meccséből már a negyediket nyerte meg, és tartja jó formáját a Partizan is.

A térdsérüléséből felépülő Hanga Ádám november eleje óta először játszott Euroliga-mérkőzést (az ABA Ligában vasárnap már pályán volt), volt csapata ellen a kezdő ötösben kapott helyett, és egy triplát ő is hozzátett a remek, 7–0-s Zvezda-rajthoz. A magyar irányító elemében volt, bedobott még egy hármast, volt egy duplája is, asszisztja, lepattanója, labdaszerzése, mielőtt 3:15 perccel az első negyed vége előtt lecserélték.

AZ EGYIK HANGA-TRIPLA

Légiósunk a második negyed közepén, hétpontos Real-vezetésnél (28–35) tért vissza, gyorsan adott egy gólpasszt Milos Teodoszicsnak, de a folytatásban már nem ültek annyira a dobásai. A madridiak szervezetten játszották, érvényesítették a két csapat közötti különbséget, és előnyüket fokozatosan növelve a harmadik negyed végére gyakorlatilag eldöntötték a meccset.

A 19:40 percet a pályán töltő Hanga 10 ponttal (2/7 dupla, 2/5 tripla), három lepattanóval, négy assziszttal, egy labdaszerzéssel zárt, volt egy labdaeladása, három elkövetett és egy kiharcolt faultja.

A belgrádi együttesben Teodoszics (14) és Luka Mitrovics (14), a Real Madridban Mario Hezonja (17) és Vincent Poirier (14) szerezte a legtöbb pontot. Facundo Campazzo, aki az előző idényben még a Cz sorait erősítette – és akit nagy szeretettel köszöntött is a belgrádi klub a kezdés előtt –, három ponttal és négy lepattanóval zárt a vendégeknél.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ
Keddi mérkőzések
Crvena zvezda (szerb)–Real Madrid (spanyol) 58–72
(20–20, 14–25, 11–16, 13–11)
Alba Berlin (német)–Barcelona (spanyol) 74–70 (19–22, 19–19, 18–11, 18–18)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Baskonia (spanyol) 89–81 (22–22, 25–27, 21–18, 21–14)
Virtus Bologna (olasz)–Olympiakosz (görög) 69–67 (17–19, 11–21, 19–15, 22–12)
Pamesa Valencia (spanyol)–Partizan (szerb) 67–72 (14–19, 20–14, 10–20, 23–19)
Szerda
18.30:
Fenerbahce (török)–Zalgiris Kaunas (litván)
19.00: Monaco (francia)–Panathinaikosz (görög)
20.30: Bayern München (német)–Anadolu Efes (török)
20.30: Milano (olasz)–Lyon-Villeurbanne (francia)