Férfi kosár Euroliga: 23–5 a 4. negyedben, kiesett a Barca

2016.04.26. 20:45
A Lokomotiv Kubany jutott be utolsóként a férfi kosárlabda Euroliga négyes döntőjébe. A krasznodari csapat 81–67-re nyert otthon a Barcelona elleni negyeddöntős párharcának ötödik, mindent eldöntő mérkőzésén.

Két kiegyenlített negyedet követően a harmadik játékrészt 23–8-ra nyerte meg a Barcelona, ezzel nagy hátrányt ledolgozva vezetéssel várta a záró tíz percet, ám azt 23–5-re elbukta, így Oroszországot képviseli két csapat a négyes döntőben.

A berlini final fourban (május 13–15.) a Lokomotiv a CSZKA Moszkvával találkozik az elődöntőben, míg a másik ágon a Hanga Ádámot foglalkoztató Laboral Kutxa a Fenerbahcéval küzd meg.

A 2007–2008-as szezon óta először fordul elő, hogy sem a Real Madrid, sem a Barca nem lesz ott a kosárlabda Euroliga négyes döntőjében.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS

Lokomotiv Kubany (orosz)–Barcelona (spanyol) 81–67
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2, a Lokomotiv javára