Férfi kosár EuroChallenge-sorozat: a Paks nem bírta a hajrát Lettországban

2011.11.15. 19:46
Az Atomerőmű SE 69–56-os vereséget szenvedett a lett Ventspils otthonában a férfi kosárlabda EuroChallenge-sorozat D-csoportjának második fordulójában. Az eredmény kissé csalóka, ugyanis nem volt ennyire sima a mérkőzés: a paksiak négy perccel a vége előtt még csak négypontos hátrányban voltak, ám a véghajrát a hazaiak bírták jobban.

Pontszegény, nagyon hullámzó meccs, és sajnos paksi vereség: az Atomerőmű tizenhárom ponttal maradt alul a lettországi Ventspilsben. Az első tizenhat percben végig a Jahmar Young vezette Ventspils volt előnyben, 11–4 és 18–9 is volt a hazai fór.

Az ASE ekkor kapta össze magát, fokozatosan jött fel, Donald Wilson előbb egyenlített, majd indításból is betalált, Donald Cole büntetőivel pedig már 23–27 volt az állás. Sajnos egyben ezek voltak az első félidő utolsó paksi pontjai is, a Ventspils pedig egy 7–0-s sorozattal fordított.

A nagyszünet után az Atomerőmű még egyszer visszavette a vezetést, de 40–39-es magyar előny után nyolc hazai pont jött. A 24. perctől Völgyi Péter együttese csaknem nyolc percen át nem talált a gyűrűbe, sorozatban tíz mezőnykísérletet rontott, miközben a lettek egy 13–0-s szériával rukkoltak ki.

Youngot nem bírta megállítani az ASE védelme, a Ventspils pedig már nem engedte ki markából a vezetést és a győzelmet (bár egyszer megingott, a Paks Cole kosaraival kettőre feljött) –, a végére a különbség tizenhárom pontosra nőtt. Az egy győzelemmel és egy vereséggel álló Atomerőmű egy hét múlva az ukrán Himiket fogadja.

D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
BK VENTSPILS (lett)–ATOMERŐMŰ SE 69–56 (18–11, 12–16, 17–13, 22–16)
Ventspils. V: Sharro (svéd), Davidov (orosz),
Az eredmény alakulása. 2. p.: 3–0. 5. p.: 10–2. 8. p.: 13–9. 12. p.: 18–13. 16. p.: 21–22. 19. p.: 23–27. 20. p.: 30–27. 22. p.: 30–34. 24. p.: 34–40. 29. p.: 47–40. 34. p.: 49–45. 35. p.: 52–50. 36. p.: 56–50. 38. p.: 63–54
VENTSPILS: J. Strelnieks 6, Young 23/6, A. Strelnieks 2, Willard 9, Meiers 4. Cs: Gray 14/6, Berzins 8/6, Bakics, Zakis, Laksa 3/3
PAKS: L. Williams 13, D. Wilson 7, Vojvoda 3/3, Kámán, Tóth Á. 4. Cs: Cole 19/6, Morgen 5/3, Körtélyesi 5/3, Kovács Ákos, Kovács Ádám
GUNDARS VETRA, a Ventspils edzője: – Remek mérkőzést játszottunk egy nagyon jó csapat ellen. Nagyszerűen védekeztünk, de támadásban néha célzás nélkül lőttünk. A csoport kiegyensúlyozott, amelyik csapat idegenben nyerni tud, az valószínűleg tovább is jut.
VÖLGYI PÉTER, az Atomerőmű edzője: – Felőrölt minket az ellenfél a második félidőben, leginkább fejben fáradtunk el. Ha egy-két mezőnyjátékosunk kicsivel jobban dob, nyerhettünk volna. Azért jó lehetőség nekünk ez a kupa, mert itt sokkal gyorsabban kell kosárlabdázni, mint a hazai bajnokságban.
A csoport másik mérkőzésén: Nyizsnij Novgorod (orosz)–Himik (ukrán) 85–73
1. Himik 2 1 1 154–152 3
2. Nyizsnij Novgorod 2 1 1 157–156 3
3. Ventspils 2 1 1 136–137 3
4. PAKS 2 1 1 139–141 3