Férfi kosár Ek: szoros győzelmet aratott az Alba Fehérvár

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.01.22. 20:10
Az Alba Fehérvár hazai pályán egy ponttal legyőzte a bolgár Balkan BK együttesét kedden a férfi kosárlabda Európa-kupa második csoportkörének negyedik fordulójában.
A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT KÉPGALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

KOSÁRLABDA
FÉRFI FIBA EURÓPA-KUPA
2. CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
J-CSOPORT

ALBA FEHÉRVÁR–BK BALKAN (bolgár) 65–64 (17–13, 19–13, 15–21, 14–17)
Székesfehérvár, 800 néző. V: Clivaz (svájci), Gedvilas (litván), Fuska (szlovák)
FEHÉRVÁR: Tóth P., FREEMAN 21/6, Bullock 3/3, Filipovity 2, Heath 9/8. Csere: Cabezas, LÓRÁNT 19/3, ZENO 11/6, Keller I.
Edző: Jesús Ramírez
BALKAN: BROWN 12/6, Petkov 2, Minkov 6/6, GAVRILOVICS 13, Hopkins 10/3. Csere: Reed 5, MULALIC 12/9, Pavel Ivanov, Pavlin Ivanov, Dimitrov 4
Edző: Nebojsa Vidics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–3. 5. p.: 11–7. 8. p: 13–13. 12. p.: 24–13. 15. p.: 25–21. 18. p.: 28–24. 22. p.: 38–31. 25. p.: 41–33. 28. p.: 48–40. 32. p.: 51–47. 35. p: 55–54. 38. p.: 61–61
Jesús Ramírez: –
Fizikailag nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. A bolgár csapat nem adott lehetőséget arra, hogy tiszta dobóhelyzetet alakítsunk ki, újra át kell vennünk a támadásokat, hogy az ilyen helyzetekre fel tudjunk készülni a jövőben. Azzal azonban elégedett vagyok, hogy hatvannégy ponton tartottuk ellenfelünket.
Nebojsa Vidics: – Voltak olyan szituációk a találkozón, amelyek kifejezetten nehézséget okoztak. Nem tudunk olyan meccseket játszani, amelyeken mind a két irányban, védekezésben és támadásban is megfelelő játékot nyújtanánk. Nem találtuk az egyensúlyt, de ezúttal inkább a védekezésben láttam hibákat.

A bajnoki bronzérmes fehérváriak két győzelemmel és egy vereséggel várták a fordulót, és a Balkan is ugyanilyen mérleggel érkezett Magyarországra. Jesús Ramírez hazai vezetőedző együttese a nagyszünetben tíz ponttal vezetett (36–26), ám a folytatás izgalmasan alakult, s a hajrában a vendég botevgradiak egy pontra feljöttek.

Az Alba legjobbjai a 21 pontos Allerik Freeman és a 19 pontos Lóránt Péter voltak.