Férfi kosár Ek: súlyos vereséget szenvedett az Alba Fehérvár

B. Ö. B.B. Ö. B.
2019.03.20. 19:50
A 22 pontos Lóránt Péter volt a fehérváriak legeredményesebbje (Fotó: Koncz György)
Súlyos, 33 pontos vereséget szenvedett az Alba Fehérvár az izraeli Hapoel Holon ellen a férfi kosárlabda Európa-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Nagy valószínűség szerint a negyeddöntő jelenti a végállomást az Alba Fehérvár számára a FIBA Európa-kupában, miután Izraelben, a Hapoel Holon ellen súlyos vereséget szenvedett.

Szerda este csak az első negyedben láttuk azt az Albát a FIBA Európa-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, az izraeli bajnokság listavezetőjének, a Hapoel Holonnak az otthonában, amelyet az előző hetekben már megszokhattunk.

A fehérváriak nagyszerű védekezéssel kezdtek, támadásban megtalálták az alsó posztokon szereplő játékosokat – főleg Lóránt Pétert –, és már kilenc ponttal is elhúztak. Aztán a hét amerikait, meg egy-két izraeli válogatottat forgató hazaiak magasabb sebességre kapcsoltak, kőkemény fizikai csatára késztették a magyar csapatot és ebben jobbak voltak. Az Alba a harmadik negyed hajrájától teljesen szétesett, valószínűleg a rutinosabb játékosain most jött ki a szerda-szombat erőltetett menet, a Holon pedig átgázolt a fehérváriakon. Bár a jövő héten még következik a visszavágó, a 33 pontos hátrány ledolgozása földöntúli csodának számítana.

FÉRFI FIBA EURÓPA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
HAPOEL UNET HOLON (izraeli)–ALBA FEHÉRVÁR 96–63 (18–23, 30–16, 20–13, 28–11)
Holon,
3000 néző. V: Zascsuk (ukrán), Karakacunisz (görög), Bittner (német)
HOLON: Walden 7/3, Harush 1, D. Jones 11/6, S. JONES 22, Cline 6. Csere: REYNOLDS 11/6, PNINI 14/12, ATKINS 20/6, Simhon 2, Huber 2. Edző: Dan Shamir
FEHÉRVÁR: Cabezas 4, FREEMAN 15/3, Zeno 11/3, LÓRÁNT 22/6, Heath 3. Csere: Tóth P., Peterson 4, Filipovity 1, Keller I. 3/3, Takács M., Peringer. Edző: Jesús Ramírez
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–13. 8. p.: 12–21. 13. p.: 27–23. 15. p.: 36–25. 17. p.: 40–32. 23. p.: 53–44. 25. p.: 53–47. 28. p.: 57–51. 33. p.: 76–54. 35. p.: 79–58. 37. p.: 87–58
Kipontozódott: Filipovity (33. p.), Heath (39. p.)