Férfi kosár Ek: Olaj-vereség, oda a továbbjutási esély

2014.12.03. 22:18
Lóránt Péter (fehérben) hat pontig jutott, nem ezen múlt (Fotó: Korponai Tamás, archív)
Huszonkét pontos vereséget szenvedett a Szolnoki Olaj Szlovéniában az Olimpija Ljubljanától a férfi kosár Európa-kupa 8. fordulójában, s ezzel elszálltak a Tisza-parti csapat továbbjutási esélyei.

Az Olaj a héten kétszer játszik Ljubljanában az Olimpijával, s a csapat úgy készült, hogy a szerdai Ek-összecsapás fontosabb lesz, mint a szombati Adria-liga-találkozó, hiszen a hét közi vereség biztos kiesést jelenete a sorozatból.

Jól is kezdtek Dragan Alekszics játékosai, 12 percig fej fej mellett haladtak a szlovén csapattal, s a hazai hatpontos vereség után úgy tűnt, kint is jó meccs lehet belőle.Ám ekkor hosszú blokk következett az Olaj részéről, a 28–27-re még a magyar csapat vezetett, de miközben a csapat a 2. negyed hátralévő hét percében három pontot termelt, a Ljubljana 24-et, a negyedet 26–8-ra nyerte meg házigazda, és ezzel el is döntötte a meccset.

A második félidőben a Szolnok tartotta a 20 pont körüli különbséget, de nem tudott közelebb kerülni a triplákat 50 százalékos hatékonysággal dobó ellenfeléhez. A vereség megpecsételte az Olaj kiesését, az Olimpija ellen szombaton az Adria-ligában lehet ismét próbálkozni.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
D-CSOPORT, 8. FORDULÓ

OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–SZOLNOKI OLAJ KK 89–67 (25–23, 26–8, 16–19, 22–17)
Ljubljana, 2600 néző. V: González (spanyol), Baumanis (lett), Collin (francia)
OLIMPIJA: Prepelic 11/6, Marinovics 18/12, Kanacevic 6, Brodnik 2, Omic 13. Csere: Hrovat 12/6, Mahkovic 4, Rupnik 2, Marinelli 18/18, Muric 3, Vucsetics. Edző: Ales Pipan
OLAJ: Gipson 14/6, Szinovec 13/6, Vojvoda 7, Brkics. Lóránt 6/3. Csere: Báder 11, Milosevics 3, Wittmann 13/6, Tóth Z., Sztajkovszki. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–8. 6. p.: 14–16. 10. p.: 25–19. 13. p.: 27–28. 18. p.: 43–29. 20. p.: 51–31. 23.p.: 51–36. 28. p.: 67–43. 32. p.: 67–50. 35. p.: 81–56. 37. p.: 85–59
Kipontozódott: Wittmann (40. p.)