Férfi kosár Ek: Olaj-győzelem, Vojvoda-triplák a legjobbkor

2015.11.11. 21:11
Nagyot kellett küzdenie a Szolnoknak, de meglett a győzelem (Fotó: Földi Imre)
A Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata hazai pályán 83–79-re legyőzte az orosz Szaratovot az Európa-kupa 5. fordulójában.

Az első félidőben nyolcpontos előnyt harcolt ki a mindkét negyedet megnyerő Olaj, mely egy 13–5-ös rohammal vette kézbe az események irányítását. A házigazda viszonylag kényelmes előnye szünet után kezdett csökkenni, a Szaratov végül Travis Peterson triplájával érte utol a Szolnokot (50–50).

Tovább szerencsére nem jutottak ennél az oroszok, mert Vojvoda Dávid kritikus pillanatban nagy triplát dobott – ez még ismétlődő motívum lesz... –, és ismét a Szolnoknál volt a fór, az utolsó negyedet 63–57-es előnnyel kezdte a magyar csapat.

A záró negyedet jól is kezdte az Olaj, mely Sztrahinja Milosevics duplája után már 75–64-re vezetett. A Szaratovnak azonban eltérő elképzelései voltak az estéről, és alaposan meghajtotta az Olajt. A vendégektől Jeff Brooks egy mentésnél még a közönséget is megjárta (majd nagyon vissza akart menni balhézni), ami ennél nagyobb baj volt, hogy elkezdtek hullani az oroszok triplái. Jöttek és jöttek a hárompontosok, Alekszej Nyesztyerov 77–76-ra hozta fel a vendégeket, akik 78–78-nál egyenlítettek is.

Ha iksz és krízis, akkor Vojvoda-hármas – megint a mezőny legjobbja villant, 81–78 után pedig bármilyen izgalmas is volt a végjáték, nem volt visszaút a Szaratovnak. Milosevics a végén higgadtan büntetőzött, az Olaj 83–79-es sikerrel szerezte meg a csoportban első győzelmét. A kiválóan dobó Vojvoda és Milosevics együtt 39 pontot vállalt, az Olaj még azt is kompenzálni tudta, hogy a Szaratov brutális mennyiségű, 21 támadólepattanót szedett a mérkőzésen.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT, 5. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–AVTODOR SZARATOV (orosz) 83–79 (18–15, 26–21, 19–21, 20–22)
Szolnok, 1200
néző. Vezette: Perez Niz (spanyol), Lanzarini (olasz), Rodsand (norvég)
SZOLNOK: Craft 2, VOJVODA 22/9, Boriszov 9/3, MILOSEVICS 17/3, Keller 8. Csere: Wittmann 3/3, NATJAZSKO 13, Kovács P. 5/3, Gregory 4
SZARATOV: LUKASOV 16/9, Ruszeckij 2, Brooks 10, Peterson 14/3, Zabelin 10/3. Csere: CHAPPELL 16/3, Nyesztyerov 10/6, Makijev 1, Bekkijev
Az eredmény alakulása. 6. perc: 11–7. 8. p.: 18–12. 11. p.: 21–15. 14. p.: 21–20. 19. p.: 42–31. 25. p.: 50–50. 30.p.: 63–57. 36. p.: 75–64. 38. p.: 78–78.
Pór Péter: – Amióta átvettem a csapatot, ez volt az első meccs, hogy azt is játszotta, amit én képviselek: a védekezés mindennél fontosabb volt. Nagybetűs csapatként küzdöttek a fiúk, jó egyéni teljesítményekkel. Az első félidőben a mi akaratunk érvényesült, a hajrában viszont akadtak megingásaink. Ám a végén higgadtak tudtunk maradni, s nagyon örülök, hogy csapatunk erős orosz együttes ellen talpra állította közönségünket.
Brad Greenberg: – Kemény, jó színvonalú összecsapás volt. A Szolnok pontosan dobott, kétszer ugyan visszakapaszkodtunk egyenlőre, de a hazaiak három kiváló egyéni teljesítménnyel kiharcolták a győzelmet, amit meg is érdemeltek. Ugyan három kulcsemberünk hiányzott, de ez nem lehet kifogás.