Férfi kosár Ek: már-már megnyert meccsen Olaj-bukás

2014.10.29. 20:47
Lóránt Péter (fehér) hiába folytatott nagy küzdelmet a palánk alatt, a Szolnok kikapott (Fotó: Mirkó István)
A férfi kosárlabda Európa-kupa 3. fordulójában a hazai meccseit ebben a sorozatban Debrecenben játszó Szolnoki Olaj 86–80-as vereséget szenvedett az Olimpija Ljubljanától, pedig három negyed után még 70–58-ra vezetett.

A két forduló után a D-csoportban egy győzelemmel és egy vereséggel álló Olaj az ugyanilyen mérleggel bíró Ljubljanát fogadta Debrecenben a második számú európai kupában.

A szolnokiak az előző szezonban az Adria-ligában kétszer is kikaptak a szlovénoktól, ezúttal azonban az első percektől kezdve nagyon koncentráltan és jól kosárlabdázott az Olaj, de sajnos nem végig...

A kiélezett első játékrészben a Lóránt Péter (hét pontig jutott az első negyedben), Strahinja Milosevics (6) és Vojvoda Dávid (5) vezérletével tartotta a lépést a magyar bajnok a vendégekkel, sőt a hajrában dobott Lóránt-triplával 28–25-re vezetett is tíz perc után

A folytatásban Lazeric Jones is egyre jobban elkapta a fonalat, a második negyed végére megduplázta előnyét a Szolnok, és hatpontos, 48–42-eselőnnyel vonulhatott nagyszünetre. Az Olaj a harmadik negyedben is remekelt, a legnagyobb, közel tíz pontos különbség 58–49-nél alakult ki a két csapat között, amikor a vendégek időt is kértek. Sokat azonban nem változott a játék képe. Az utolsó szünetre 70–58-as hazai vezetésnél vonultak a csapatok, a Szolnok 22–16-ra nyerte a harmadik negyedet.

Az utolsó negyedre azonban elfáradt a Szolnok, a Ljubljana elsősorban Halil Kanacsevics és Alen Omic pontjaival felzárkózott és az utolsó perchez érve pedig Luka Rupnik triplájával fordított is, innen pedig már nem volt visszaút. Hiába tűnt úgy a harmadik negyed után, hogy megvan a meccs, az Olaj 86–80-ra kikapott.

A vereség egyben azt is jelenti, hogy a szolnoki csapatok felemás napot tudhatnak maguk mögött a különböző sportágakban: labdarúgásban a MÁV búcsúztatta a Magyar Kupától az MTK-t (2–1), míg a vízilabda BL-selejtezőben az OSC otthonában játszott döntetlent a Dózsa.

EURÓPA-KUPA
D-CSOPORT, 3. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK
OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 80–86 (28–25, 20–17, 22–16, 10–28)
Debrecen, 1310 néző. Vezette: Kowalski (lengyel), Lucis, Baumanis (lettek)
SZOLNOK: JONES 13, Sinovec 4, MILOSEVICS 16, Brkics , Báder 5. Csere: LÓRÁNT 14/6, Vojvoda 13/3, Keller Á. 11, Wittmann 4
LJUBLJANA: Marinovics 12/6, SALIN 16/9, Kanacevic 12/3, Nikolov 5/3. OMIC 18. Csere: HROVAT 12/6, Mahkovic 2, Rupnik 6/6, Marinelli 3/3
Az eredmény alakulása. 1. p.: 2–6. 3. p.: 7–6. 7. p.: 17–11. 14. p.: 32–35. 16. p.: 40–35. 20. p.: 48–42. 24.p.: 58–49. 27. p.: 66–56. 32. p.: 72–58. 38. p.: 78–77. 40. p.: 80–82
Kipontozódott: Mahkovic (30. p.), Báder (34. p.), Kanacevic (37. p.), Milosevics (37. p.)

Jones 5, ill. Rupnik, Hrovat, Marinovics 5-5

DRAGAN ALEKSZICS, a Szolnoki Olaj edzője: – Fantasztikus harmincöt percet produkáltak játékosaim, ez azonban nem volt elég a győzelemhez. A végjátékban ugyanis elvesztettük a ritmust, nem jöttek be a dobásaink, az ellenfél pedig élt a lehetőséggel. Nem először fordult elő, hogy gondjaink voltak az utolsó öt percben, ezen kell változtatnunk ahhoz, hogy eredményesebbek legyünk.
ALES PIPAN, az Olimpija Ljubljana edzője: – Nagyot küzdöttek a játékosaim, amiért mindenképpen dicséretet érdemelnek. A mérkőzés első felében nagyon rosszul játszottunk, nem tudtuk kézben tartani az irányítást, így tizennégy ponttal meglépett a hazai csapat. Ekkor szerencsére elkezdtünk kosárlabdázni, távolról extra pontokat értünk el, és sikerült megfordítanunk a mérkőzést.