Férfi kosár Ek: LeBron James hasonmása kibabrált az Olajjal

2014.11.19. 19:35
Walter Hodge volt a Zenit vezére a Szolnok ellen (Fotó:eurocupbasketball.com)
A Szolnoki Olaj hiába kezdett biztatóan a férfi kosárlabda Európa-kupa 6. fordulójában a Zenit vendégeként, a szoros első negyed után sima, 81–61-es vereséget szenvedett. A hazaiak vezére a fizimiskájával LeBron Jamest idéző, 20 pontot jegyző Walter Hodge volt.

A Szolnoki Olaj az 1. fordulóban a Zenit ellen játszotta története első Eruópa-kupa-meccsét, és kiváló mérkőzésen rögtön győzött is, 96–94-re. A folytatás azonban kevésbé volt sikeres, ugyanis négyszer is vereséget szenvedett a magyar bajnok.

Ezek után nem éppen vermes reményekkel utazott a csoportban 5. helyen álló Szolnok a 4. szentpéterváriakhoz, ám a kiegyenlített első negyedben egyenrangú ellenfélnek bizonyult. Két perccel a játékrész vége előtt még 16–13-ra vezetett.

Ezt követően azonban egy hosszú, a következő negyedet is meghatározó sorozatba kezdtek a hazaiak. A Zenit már az első negyed végén is vezetett 17–16-ra, a második játékrész közepén pedig már 33–18-ra, vagyis, egy tíz percnél rövidebb szakaszt úgy tudott zárni a védekezésben feljavuló orosz csapat, hogy 20 pontot szerzett, miközben csak kettőt kapott.

Ez a sorozat – melyben főszerepet vállalt a hazaiak amerikai légiósa, a fizimiskájával, szakállával már-már LeBron Jamest idéző Walter Hodge – pedig tulajdonképpen a meccset is eldöntötte. A nagyszünetben 45–26-re vezetett a Zenit.

A mérkőzés végéhez közeledve az oroszoknak az is belefért, hogy egyre több klasszisukat pihentette. A szerb Strahinja Milosevicset nélkülözni kénytelen Szolnok nem tudta szorossá tenni a mérkőzést, csak Lóránt Péter jutott tíz pont fölé (13-ig) a magyar csapatból, míg a hazaiaknál Hodge 20-at szórt. A vége 81–61 a Zenit javára.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
D-CSOPORT, 6. FORDULÓ

ZENIT SZENTPÉTERVÁR (orosz)–SZOLNOKI OLAJ KK 81–61 (17–16, 28–10, 23–17, 13–18)
Szentpétervár, 3000 néző. V: Jersan (szlovén), Ciulin (román), Moritz (német)
ZENIT: Hodge 20/9, Komolov, Kulagin 9/3, Valijev 2, Borovnjak 6. Cs: C. Jones 13/3, Landry 14, Koscsejev 2, Vihrov 9, Lazarjov 4, Gorgyejev 2, Kuzjakin. Edző: Vaszilij Karaszjov
SZOLNOK: L. Jones 8, Szinovec 7/3, Vojvoda 6, Lóránt 13/3, Báder 8. Cs: Keller Á. 4, Wittmann 9/6, Brkics 6. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–9. 7. p.: 11–11. 9. p.: 13–16. 14. p.: 31–18. 20. p.: 45–26. 24. p.: 54–29. 28. p.: 63–36. 31. p.: 71–43. 37. p.: 75–53