Férfi kosár Ek: Szolnokon játszhatott, de kikapott az Olaj

MTI MTIMTI MTI
2014.12.10. 20:00
Vojvoda Dávid nyolc pontot szerzett Szolnokon (Fotó: Teknős Miklós)
A továbbjutásra már esélytelen Szolnoki Olaj utolsó hazai mérkőzésén kikapott az orosz Himki Moszkvától szerdán a férfi kosárlabda Európa-kupa kilencedik fordulójában.

Az európai második vonalnak számító Európa-kupában bemutatkozó Szolnok 2–6-os mérleggel várta a kilencedik, utolsó előtti fordulót, annak a tudatában, hogy már nem juthat tovább a legjobb 32 közé. A moszkvaiak ugyanakkor 6–2-es mutatójukkal már biztosan ott voltak a továbblépő első négy csapatban.

A magyar bajnok és kupagyőztes valóban hazai pályán vághatott vissza a novemberi moszkvai 98–84-es vereségért, ugyanis ezúttal a sorozatot szervező ULEB külön engedélyével a Tiszaligeti Csarnokban játszhatott. Az eddigi hazai meccseknek otthont adott debreceni Főnix Csarnokban a női kézilabda Európa-bajnokság mérkőzései zajlanak.

Az Olaj – főként Lóránt Péter és Vojvoda Dávid révén – eleinte állta a sarat esélyesebb riválisával szemben, 13–7-re és 17–14-re is vezetett, ám a folytatásban erőre kaptak az oroszok, és a nagyszünetre 36–30-ra elhúztak. Térfélcsere után hazai részről Sztrahinja Milosevics és Lazeric Jones is belelendült, így a 28. percben 47–47 állt a kivetítőn. Az NBA-ből érkező Tyler Honeycutt azonban csakhamar szertefoszlatta a reményeket, a Himki amerikai légiósa ekkorra 14 pontnál tartott.

A 49–57-ről kezdődő zárószakaszban az oroszok egy 6–0-s rohammal végképp egyértelművé tették győzelmüket, az utolsó percekben már csak az eredményjelző meghibásodása keltett izgalmat.

A Szolnok jövő szerdán a török Besiktas csarnokában fejezi be első EK-idényét.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
D-CSOPORT, 9. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–HIMKI MOSZKVA (orosz) 65–79
(17–22, 13–14, 19–21, 16–22)
Szolnok, 1040 néző. Vezette: Jovcsics (szerb), Lucis (lett), Peruga (spanyol)
SZOLNOK: Gipson 7/3, Wittmann 4, Vojvoda 8/3, MILOSEVICS 12/6, Báder 4. Csere: Jones 14/6, LÓRÁNT 16/9, Sztajkovszki. Edző: Dragan Alekszics
HIMKI: RICE 5/3, Koponen 8/6, Monya 5/3, Szeleketo 4, PATEJEV 12. Csere: LAUVERGNE 8, HONEYCUTT 20/3, Vjalcev 9/6, Ilnyickij 6/3, Szaharov 2. Edző: Rimas Kurtinaitis
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–5. 6. p.: 13–7. 8. p.: 13–14. 12. p.: 17–26. 17. p.: 22–32. 19. p.: 25–36. 22. p.: 37–38. 25.p.: 40–47. 28. p.: 47–47. 30. p.: 47–54. 33. p.: 49–63. 39. p.: 60–76
Kipontozódott: Jones (39. p.)
Dragan Alekszics:
– Elégedett vagyok a fiúk hozzáállásával, mintegy harminc percig azt játszották, amit megbeszéltünk. Utána viszont voltak érdekes hibáink. A meccsnek akadtak olyan periódusai, amikre lehet majd építeni a jövőben. Mostantól minden idegszálunkkal az Adria-ligára kell koncentrálnunk.
Rimas Kurtinaitis: – Három játékosunk is hiányzott, így több, kevesebb lehetőséget kapó játékost is többet játszathattam. A védekezésünk végig rendben volt, úgy érzem, megérdemelten nyertünk, mert az egész összecsapáson mi irányítottuk a játékot.