Férfi kosár Ek: hősiesen küzdött, és nyert az Alba Fehérvár

2013.12.11. 21:00
Ramone Moore (10) remekelt, de erre szüksége is volt a sérülés miatt Maurice Kempet nélkülöző Albának (Fotó: Havran Zoltán)
Szoros meccsen győzte le a Buducsnoszt Podgoricát az Alba Fehérvár a férfi kosárlabda Európa-kupa F-csoportjának 9. fordulójában. A veszprémi mérkőzés hajrájában vezetett a montenegrói együttes, ám a fehérváriak fordítani tudtak, és az utolsó percben hősiesen küzdve megtartották előnyüket, így megszerezték második győzelmüket a sorozatban.

A csarnokának átépítése miatt Veszprémben játszó magyar bajnok – amelynek legjobbja ezúttal a 24 pontos Ramone Moore volt – egy körrel a vége előtt két sikerrel és hét vereséggel áll az F-csoportban.

A már biztosan búcsúzó fehérváriak a záró fordulóban, egy hét múlva a török Ankarához látogatnak.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT, 9. FORDULÓ

Alba Fehérvár–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 82–80 (21–16, 26–29, 13–18, 22–17)
Veszprém, 550 néző. Vezette: Jasevicius (litván), Oskars (lett), Davidov (orosz)
ALBA: Szanati 2, Supola 8, RA. MOORE 24/6, Blaskovits 2, Somogyi 4. Csere: HOBBS 20/12, Tóth N. 2, Tóth P. 5/3, OLAH 15/3. Edző: Carlos Frade
BUDUCSNOSZT: Ivanovics 13/6, M. Popovics 3/3, A. POPOVICS 16/3, Vitkovac 2, AKINDELE 22. Csere: Subotics, Mihajlovics 3, Sehovics 13/3, Komatina 8/3. Edző: Igor Jovovics
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6-6, 6. p.: 11-14, 9. p.: 19-16, 12. p.: 25-21, 15. p.: 34-34, 18. p.: 41-42, 22. p.: 50-47, 25. p.: 54-55, 28. p.: 60-63 32. p.: 62-65, 35. p.: 69-75, 38. p.: 78-78
Kipontozódott: Tóth N. (37. perc)
Carlos Frade: – Az első félidőben egyik csapat sem védekezett jól, ám nagyon jó százalékkal dobott. A szünet után felpörgette a játékot ellenfelünk, ez sok eladott labdát eredményezett nálunk, de hittel és akarattal, nagyobb koncentrációval a meccsben tudtunk maradni. Számomra a legfontosabb, hogy a csapat fejben nagyon erős volt.
Igor Jovovic: – Nem volt elég energia a játékunkban. Az első húsz percben nagyon sok kosarat kaptunk, bár a második játékrészben átvettük a vezetést, de sok büntetőt hibáztunk, többek között ez is oka a vereségünkben.