Férfi kosár Ek: győzelemmel búcsúzott a Körmend

2018.03.14. 21:03
A Körmend a saját közönsége előtt legyőzte a Veneziát (Fotó: fiba.basketball)
A Körmend férfi kosárlabdacsapata 88–86-ra győzött hazai pályán a Reyer Venezia ellen a FIBA Európa-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, de összesítésben 30 ponttal így is az olasz gárda volt a jobb.

Az idegenbeli 32 pontos vereséget követően nem maradt sok izgalom a visszavágóra. A gyakorlatilag tét nélküli mérkőzést a velenceiek kezdték jobban, úgy tűnt, kettős győzelemmel juthatnak tovább.

A harmadik harmadban azonban fordított a Körmend, amely a záró játékrészben megtartotta az előnyét, így szépen búcsúzott a nemzetközi kupaporondtól.

FÉRFI KOSÁRLABDA FIBA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
EGIS KÖRMEND–UMANA REYER VENEZIA 88–86 (22–29, 23–23, 20–12, 23–22)
Körmend, 1500
néző. V: Denkovszki (macedón), Ozols (lett), Nikolics (szerb)
KÖRMEND: WRIGHT 17/9, Németh 6/3, FERENCZ 18/15, Davis-Smith 6, HORTI 10/3. Csere: Fanning 15/9, TUOYO 10/6, Csorvási 4, Halász 2. Edző: Gasper Potocnik
VENEZIA: DE NICOLAO 8/6, TONUT 24/12, Johnson 8/6, PERIC 19/3, Watt 7. Csere: Biligha 4, Daye 7/6, Bolpin, Jenkins 6/3, Cerella 3/3, Ress. Edző: Walter De Raffaele
A mérkőzés alakulása: 3. p.: 8–8. 6. p.: 19–18. 8. p.: 19–28. 13. p.: 33–31, 18. p.: 41–50, 23. p.: 50–56, 27. p.: 60–57, 33. p.: 69–69, 36. p.: 77–77
Kipontozódott: Davis-Smith (33. p.)
Gasper Potocnik:
– Elégedett vagyok, mert egy nagyon jó ellenfelet tudtunk legyőzni. Bár voltak hullámvölgyek a játékunkban, ma támadásban és védekezésben is jó teljesítményt nyújtottak a fiúk. Többnyire taktikusan és okosan játszottunk, s aminek nagyon örülök, hogy csapatként küzdöttünk, mert be akartuk bizonyítani, hogy az idegenbeli súlyos vereség csak egy kisiklás volt.
Walter De Raffaele: – Célunk a továbbjutás volt, ami nem forgott veszélyben. Gratulálok a Körmendnek, mert ma nagyon jól játszott. Tanulságos volt a mérkőzés számunkra, és hasznos is, mert minden játékosom kapott bizonyítási lehetőséget.