Férfi kosár Ek: bravúros győzelemmel kezdett a Szolnok

2014.10.15. 20:49
Sok szolnoki szurkoló elkísérte csapatát Debrecenbe (Fotó: Szabó Miklós)
A Szolnoki Olaj 96–94-re nyert a szentpétervári Zenit ellen Debrecenben a férfi kosárlabda Európa-kupa D-csoportjának első fordulójában.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
D-CSOPORT, 1. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–ZENIT SZENTPÉTERVÁR (orosz) 96–94 (22–21, 25–23, 16–23, 33–27)
Debrecen, Főnix-csarnok, 1120
néző. V: Laurinavicius (litván), Kartal (török), Ciulin (román)
SZOLNOK: WITTMANN 12/12, Sztajkovszki, VOJVODA 25/9, Lóránt P. 2, BÁDER 10. Csere: Milosevics 10, Keller 5, L. JONES 23/9, Brkics 9/9
ZENIT: HODGE 25/9, Babuskin, Kulagin 13/6, Koscsejev, LANDRY 12/3. Csere: Komolov 8/6, C. JONES 14, Valijev 6, Borovnyak 13, Vihrov 3/3
Az eredmény alakulása. 2. p.: 6–0. 8.p.: 15–19.12. p.: 25–23. 17. p.: 39-34. 22. p.: 52–48. 26.p.: 54–60. 28. p.: 63–62. 34. p: 72–72. 37. p.: 84–80. 39. p.: 91–90.
DRAGAN ALEKSZICS, a Szolnok edzője:
– Először is a szurkolóinknak köszönöm a buzdítást, és azt, hogy ide is elutaztak értünk. Sokat segítettek, főleg amikor az ellenfél hét ponttal vezetett. Tudtuk, hogy sokat dob majd az orosz csapat, erre készültünk. Külön örömteli, hogy sok tiszta dobóhelyzetet teremtettünk magunknak.
VASZILIJ KARASZEV, a Szentpétervár edzője: – Nem volt rossz meccs, csak sajnos végül kikaptunk. A védekezésünkkel csak időnként voltam elégedett, sokkal szorosabban kellett volna fognunk az ellenfél játékosait. A hazaiak nagyszerűen értékesítették a hárompontosokat, ráadásul főleg üres dobásokból találtak a gyűrűnkbe.

A CSOPORT TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI

Himki Moszkva (orosz)–VEF Riga (lett) 94–65
Besiktas Istanbul (török)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 68–70

Története első Európa-kupa-mérkőzését játszotta a Szolnok szerda este, ám mivel a sorozatot működtető szervezet a Tiszaligeti Sportcsarnokot nem találta megfelelőnek, Debrecenben kellett fogadnia szentpétervári ellenfelét – és a további hazai mérkőzéseit is a Főnix Csarnokban játssza majd.

A két csapat idén áprilisban, az EuroChallenge bolognai négyes döntőjében találkozott legutóbb, és akkor a még Triumf Ljuberci néven szereplő oroszok nyertek 61–59-re. Most a Szolnok 6–0-val indított, és bár a vendégek egy 9–0-s rohammal 19–15-re fordítottak, az első negyedet 22–21-es előnnyel zárta az Olaj.

Ehhez a remekül játszó Vojvoda Dávid és Lazeric Jones duó vezérletével a nagyszünetig sikerült még két pontot hozzátenni (47–44). A szolnokiak elsődleges célként tűzték ki Walter Hodge féken tartását, ez úgy-ahogy sikerült, hiszen a Zenit amerikai irányítója magasan csapata legeredményesebb játékosa volt, ám társai kiszolgálásában nem jeleskedett – az első két negyedben egy asszisztot sem osztott ki.

A fordulás után támadásban visszaesett a Szolnok teljesítménye, ennek következményeként az utolsó negyed előtt 67–63-ra már a Zenit vezetett.

A záró tízpercre ismét magára talált Dragan Alekszics együttese, és fordítani tudott. A hajrában az addig nem túl pontosan dobó Marko Brkics egymás után két triplát is bevágott, így kevesebb mint három perccel a vége előtt 87–83-ra az Olaj vezetett.

Nem volt persze egyszerű a vége, az utolsó perc kezdetén már 92–91 volt oda, de jött Lazeric Jones, akinek a harmadik triplakísérlete is sikerült (94–92).

Hodge két jó büntetőjével 95–94-re zárkózott a Zenit, Brkics viszont mindkettőt kihagyta a vonalról. A győztes kosárért támadhattak a szentpéterváriak, de Hodge ellen támadófaultot fújtak, majd ugyanő kipontozódott. Vojvoda csak az egyik büntetőjét értékesítette, ám belefért, mert Dmitrij Kulagin dudaszós kísérlete lejött a gyűrűről, így a Szolnok bravúros győzelemmel kezdte meg szereplését az Európa-kupában.