Férfi kosár Ek: az Olaj drámai hajrában maradt alul

2014.11.11. 20:47
Rossz kezdés után az Olaj hatalmas küzdelemre késztette a Besiktast, de alulmaradt (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi kosárlabda Európa-kupában a Szolnoki Olaj Debrecenben 73–70-re kikapott a török Besiktastól, ezzel 1–4-es mérleggel áll csoportjában.

Az elmúlt kilenc napban több mint ötezer kilométert utazó (így kipihentséggel nem vádolható) Olaj a debreceni Főnix Csarnokban kiélezett küzdelemre késztette a Besiktast. Pedig rosszul indult, nem is kicsit: John Holland és Kerem Tunceri kénye-kedve szerint dobálta egy ideig a kosarakat, nem csoda, hogy 0–10-nél jött a szolnoki időkérés. Az első negyed végére sem javult az összkép, 20–7-re vezetett a Besiktas.

A második negyedet már a magát összeszedő Olaj nyerte meg, igaz, „csak" néggyel, így a szünetben még mindig jelentős Besiktas-előnnyel mehettek pihenni a csapatok. Szerencsére ez sem tartott sokáig, mivel a harmadik negyed a másodikhoz hasonlóan alakult, 41–50 után pedig egy 8–2-es szolnoki etapnak köszönhetően már szoros volt a meccs.

A lendület kitartott a negyedik negyedre is: 52–58-nál a Besiktas teljesen elvesztette a fonalat, az Olaj meg jött és jött: 58–58-nál utolérte a törököket, 64–63-nál pedig Strahinja Milosevics büntetőivel a vezetést is átvette. Az utolsó két percet 69–65-ös előnnyel nyitotta az Olaj, az utolsót 69–66-tal. Három büntetőt dobhattak ekkor a vendégek, Ryan Broekhoff kettőt elrontott, ráadásul a lepattanó is a Szolnoké lett!

Vojvoda Dávid triplakísérlete nem akadt be, az ellentámadás Broekhoffra jött ki, aki üresen emelt rá egy hárompontost – és a büntetőkkel ellentétben nem is hibázott, 70–69-re visszavette a vezetést a Besiktas. Szolnoki időkérés után húsz másodperce volt az Olajnak, hogy megnyerje a meccset: Jones betört, de rosszul célzott, a bírók pedig nem fújtak szabálytalanságot.

Faultolni kellett, jött is a szabálytalanság, majd a két bedobott Besiktas-büntető. 69–72 után Vojvoda kettőből csak egy büntetőt dobott be, a lepattanó a vendégeké lett – ezzel pedig el is ment a hajó... Broekhoff egy büntetőt megint elhibázott egy gyors szabálytalanság után, de a Szolnok hiába szerezte meg a lepattanót, nem tudott élni az utolsó lehetőséggel – hiába küzdött nagyot az Olaj, a végjátékban elkövetett hibákkal elillant a győzelem lehetősége. A Szolnok 1–4-es mérleggel áll öt forduló után.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
D-CSOPORT, 5. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–BESIKTAS (török) 70–73 (7–20, 21–17, 24–16, 18–20)

Debrecen, Főnix-csarnok, 1200 néző. V: Herceg (horvát), Laurnavicius (litván), Obrknezevics (szerb)
SZOLNOK: Wittmann 3/3, Vojvoda 13/6, MILOSEVICS 13, Lóránt 5/3, Keller 2. Csere: Szinovec 4, Jones 14, Brkics 12/12, Báder 4
BESIKTAS: Tunceri 8/6, Broekhoff 5/3, Holland 2, JOHNSON 18, ARMSTRONG 12. Csere: ACÜR 9/3, LOFTON 19/9, Bajrovics, Erdenisz, Senli, Güler
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–10. 8. p.: 7–14. 13. p.: 11–26. 17. p.: 24–32. 24. p.: 36–46. 26. p.: 41–50. 29. p.: 42–52. 34. p.: 58–58. 36. p.: 64–63. 38. p.: 69–65
Kipontozódott: Keller (39. p.), Milosevics (40. p.), Acür (40. p.)

További eredmény: VEF Riga (észt)–Union Olimpija Ljubljana (szlovén) 74–83.
Szerda: Zenit Szentpétervár (orosz)–Himki Moszkva (orosz), 18

1. Besiktas 5 4 1 385–361 9
2. Ljubljana 5 4 1 413–394 9
3. Himki 4 3 1 344–300 7
4. SZOLNOK 5 1 4 391–422 6
5. Riga 5 1 4 351–410 6