Férfi kosár Ek: megszerezte második győzelmét a Szolnok

2015.11.18. 19:42
A Szolnok visszavágott a görög PAOK-nak az idegenben elszenvedett 72–69-es vereségért. Vojvoda Dávidék a rémesen alakuló, 25–7-re elbukott második negyed után is talpra tudtak állni, 19 pontos hátrányból fordítva, az utolsó tíz percet 37–14-re megnyerve életben tartották továbbjutási esélyeiket.

Az Európa-kupa első fordulójában a PAOK 70–69-es vezetésénél Vojvoda Dávid rossz döntést hozott, s a 17 pontos hátrányból visszakapaszkodó Szolnoki Olaj végül 72–69-re kikapott Szalonikiben.Vojvoda Dávid rossz döntést hozott, s a 17 pontos hátrányból visszakapaszkodó Szolnoki Olaj végül 72–69-re kikapott Szalonikiben.

A Szolnok pompás győzelmet aratott a PAOK ellen (Fotó: Mészáros János)

„Napokig rágódtam azon, mi lett volna a jó megoldás a végjátékban. Egyértelmű, hogy nekem kellett elvállalnom a helyzetet, de rossz ötlet volt a lefordulás, elléptem. Nem sikerült hőssé válnom, ám nálam jobb játékosok is hibáztak már ilyen, utolsó másodperces szituációban, úgyhogy nekem is túl kellett tennem magam a történteken" – mondta Vojvoda a PAOK elleni visszavágó előtt a Nemzeti Sportnak.

Szerdán a két csapat szolnoki meccsén megismétlődött a forgatókönyv. A PAOK ezúttal 19 ponttal vezetett, köszönhetően a 25–7-re megnyert második negyednek, de az Olaj megint visszajött. A negyedik negyed elején 10–0-s rohammal lopózott közelebb a Szolnok, de még mindig volt hét pont hátránya. Az utolsó percre felzárkózott a Szolnok, és Milos Boriszov büntetőivel fordított.

A következő támadásnál, egypontos előnyben Vojvodánál volt a labda, és amit Szalonikiben elrontott, most megcsinálta: triplájával négy pontra nőtt a különbség – többre, mint amennyivel kikapott a Szolnok Görögországban, és ez számít a csoport végelszámolásánál.

A végére kilencpontosra nőtt a különbség, az Olaj a második győzelmével életben tartotta továbbjutási reményeit. Az Olaj legeredményesebb játékosa a 15 pontig jutó Vojvoda volt.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT, 6. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–PAOK SZALONIKI (görög) 78–69 (17–11, 7–25, 17–19, 37–14)
Szolnok, 1500 néző. V: Dragojevics (montenegrói), Ciulin (román), Trawicki (lengyel)
SZOLNOK: Craft, VOJVODA 15/3, BORISZOV 10/6, Milosevics 13/3, Keller 2. Csere: KOVÁCS P. 10/3, Natjazsko 2, Lipovij 6/6, WITTMANN 12/9, Gregory 8. Edző: Pór Péter
PAOK: Hatcher 10/6, Tepics, VASZILEJADISZ 11, MARKOVICS 8/3, Szkorcanitisz 5. Csere: Margaritisz 8, Cohlasz 10/3, Liapisz 4, Duvnjak 7/3, Kakarudisz 3/3, Dedasz 3/3. Edző: Anasztasziosz Markopulosz
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–4. 8. p.: 14–7. 9. p.: 17–9. 13. p.: 17–18. 18. p.: 24–32. 20. p.: 24–36. 25. p.: 26–45. 30. p.: 41–55. 34. p.: 51–58. 36. p.: 56–60. 38. p.: 63–64. 39. p.: 65–64
Kipontozódott: Szkorcanitisz (39. p.)
Pór Péter:
– Az első negyedben a megbeszéltek szerint játszottunk, de a folytatásban volt néhány görög akció, amit rosszul védtünk, ráadásul jól is dobtak a vendégek. A harmadik negyedben agresszívan védekeztünk, majd megtaláltuk azt az ötöst, amelyik kiválóan játszott, és különösen a két négyes poszton játszó kosarasunk vezérletével megfordítottuk a meccset.
Anasztasziosz Markopulosz: – Nyerni akartunk Szolnokon, hiszen a továbbjutás szempontjából fontos mérkőzés volt. Az első félidő nagy részében remekül játszottunk, sőt még a harmadik negyedben is. A záró negyedben katasztrofálisan kosárlabdáztunk, a hazai csapat könnyű kosarakat dobott, és a végén a büntetőkkel jól használta ki a lehetőségeit.