Férfi kosár Ek: a Szolnok 14 pontos veresége Moszkvában

2014.11.05. 19:07
Strahinja Milosevics és a Szolnok tisztesen helyt állt Moszkvában (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Szolnoki Olaj 98–84-re kikapott Oroszországban a Himki Moszkvától a férfi kosárlabda Európa-kupa D-csoportjában.

Nem kezdett rosszul a Szolnok, 8–6-ra még Dragan Alekszics csapata vezetett a sorozat abszolút esélyesének otthonában. Ám ezt követően érvényesült a papírforma, a Himki a kezébe vette az irányítást, és James Augustine vezérletével az első negyed végére nyolcpontos előnyt szerzett.

A második tíz percre lelassult a játék, a Vojvoda Dávid tripláitól belelendülő Szolnok két ponttal megnyerte a periódust, és biztató, hatpontos hátránnyal várta a folytatást. Csakhogy a moszkvai védekezés erőteljesebb lett, Augustine mellé Tyrese Rice támadójátéka is feljavult. A Szolnok a harmad utolsó két percében nem dobott kosarat, a moszkvaiak hét pontot termeltek, és ezzel el is döntötték a meccset (74–56).

Az utolsó negyedben a tisztes helytállás volt a tét, és hogy 20 ponton belül maradjon a Szolnok. Ez sikerült, 14 pont lett a különbség, de a Szolnok négy meccs után egy győzelemmel és három vereséggel áll.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
D-CSOPORT, 4. FORDULÓ
HIMKI MOSZKVA (orosz)–SZOLNOKI OLAJ KK 98–84
(30–22, 19–21, 25–13, 24–28)
Moszkva, 1200 néző. V: Shemmesh (izraeli), Juras (szerb), Radojkovic (horvát)
HIMKI: Rice 12/3, VJALCEV 17/15, MONYA 7/3, Honeycott 5/3, AUGUSTINE 15. Csere: Davis 1, Koponen 13/6, POPOVIC 13/9, Lauvergne 10, Ilnyickij 5/3. Edző: Rimas Kurtinaitis
SZOLNOK: Jones 6, VOJVODA 19/6, MILOSEVICS 18/6, LÓRÁNT 11/3, Keller Á. 10. Csere: Sinovec 4, Brkics 13/9, Wittmann 3/3. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–8. 6. p.: 14–12. 12. p.: 31–25. 14. p.: 36–25. 18. p.: 47–33. 21. p.: 49–43. 25. p.: 58–45. 29. p.: 67–56. 32. p.: 74–56. 34. p.: 76–65. 37. p.: 87–73. 40. p.: 95–79
Rimas Kurtinaitis:
– Nagyon örülök, hogy nyertünk, de a játékunkkal egyáltalán nem vagyok elégedett. Ez egy olyan meccs volt, amelyen a „ki dob több pontot" játszottunk a Szolnokkal, sajnos a védekezésünkkel sok probléma akadt. Nem ezen a szinten kell védekeznünk, ahogyan most tettük.
Dragan Alekszics: – Nagyszerű meccset játszottunk a Himkivel. A moszkvaiak kihasználták a hibáinkat és megérdemelten nyertek. Sajnos Báder Márton kiesésével kisebb lett a rotációs lehetőségünk, így mindenkinek többet kellett játszania, s a zónavédekezésünket sok hárompontossal büntették. Remélhetőleg a jövőben ennél is jobban játszunk majd.