Férfi kosár Ek: a Körmendnek esélye sem volt lett ellenfelével szemben

D. Á./MTID. Á./MTI
2020.01.22. 19:52
A férfi kosárlabda Európa-kupa második csoportkörében a lett Ventspils 96–81-re legyőzte az Egis Körmendet.

A Körmend négy győzelemmel és két vereséggel lépett tovább a csoportkör első szakaszából, majd a második etapban egy győzelemmel és két vereséggel állt. A 2/1-es mérlegnél tartó Ventspils decemberben 96–76-ra nyert a vasiak otthonában, akik annak a tudatában utaztak el Lettországba, hogy siker esetén versenyben maradnak a továbbjutásért, ha viszont kikapnak, és az éllovas BC Kijev megveri odahaza a sereghajtó holland Zwollét, akkor lemaradnak a negyeddöntőről.

Matthias Zollner vezetőedző csapata – amely 13/3-as győzelmi mérleggel második az NB I-ben – 11 ponttal elvesztette az első negyedet, a második játékrészt azonban döntetlenre hozta ki, a szünet után pedig közelebb került ellenfeléhez. A záró tíz percre kilencpontos hátránnyal vágott neki a Körmend, ám a hajrában a vendéglátók növelni tudták előnyüket.

A csoportjában harmadik helyezett - és már biztosan nem továbbjutó -–Körmend egy hét múlva a százszázalékos BC Kijevet fogadja.

A második csoportkör négy kvartettjéből az első és második helyezettek jutnak tovább a negyeddöntőbe.

FÉRFI EURÓPA-KUPA, MÁSODIK CSOPORTKÖR
K-CSOPORT
4. FORDULÓ

BK VENTSPILS (lett)–EGIS KÖRMEND 96–81 (30–19, 23–23, 19–21, 24–18)
Ventspils, 400
néző. V: Karabilecen (török), Selkee (fi nn), Larsen (dán)
Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–4. 5. p.: 11–12. 8. p.: 22–13. 11. p.: 32–19. 12. p.: 32–24. 15. p.: 41–27. 18. p.: 44–37. 23. p.: 60–46. 28. p.: 66–58. 30. p.: 72–60. 31. p.: 72–63. 35. p.: 87–69. 38. p.: 87–79
Matthias Zollner: – Ellenfelünk sokkal jobban játszott, megérdemelte a győzelmet. Amiről
szeretnék beszélni, annak semmi köze ahhoz, hogy győztünk-e vagy veszítettünk. Mindannyian
nagy családhoz tartozunk Európában, amelynek együtt kell dolgoznia azért, hogy fejlődjön
a kosárlabda. A vendéglátás, amelyben itt részesültünk, nagyon rossz színben tünteti fel
a lett kosárlabdát és részben a Ventspilst is. Tudom, hogy erről nem az edző és a játékosok