Férfi kosár Ek: a Fehérvár visszavágott a Nevezisnek

2018.01.23. 20:25
Lóránt Péter (labdával) 11 ponttal zárt az Alba Fehérvárban (Fotó: Tumbász Hédi)
Az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata hazai pályán 88–80-ra nyert a litván Nevezis ellen a FIBA Európa-kupa második csoportkörének harmadik fordulójában.

Dzunics Braniszlav, a székesfehérváriak vezetőedzője a találkozó előtt azt mondta, hogy a litván csapat elsősorban azért kellemetlen ellenfél, mert sok jó külső dobója van. Nos, a Nevezis az első félidőben mindössze három triplát ért el, de az Alba így is csak két ponttal vezetett 20 percnyi játék után.

A folytatásban feljavult a hárompontosvonalon túlról a Nevezis (10/22-es triplamutatóval zárt), lepattanózásban is a vendégek voltak a jobbak (27–41), mégis elhúzott az Alba, köszönhetően a 29–16-ra megnyert harmadik negyednek. A záró játékrészben a Nevezis faragott ugyan a hátrányán, ám a fordításra nem volt esélye.

A Fehérvár ezzel visszavágott a Litvániában hosszabbításban elszenvedett vereségért, és négy mérkőzés után 3–1-es mérleggel áll a 2. csoportkörben.

FÉRFI KOSÁRLABDA FIBA EURÓPA-KUPA
2. CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
J-CSOPORT
ALBA FEHÉRVÁR–NEVEZIS (litván) 88–80 (21–14, 20–25 , 29–16, 18–25)
Székesfehérvár, 1500
néző. V: Denkovszki (macedón), Jokics (montenegrói), Ninkovics (szerb)
ALBA FEHÉRVÁR: HILL 16/3, Harris 6, T. SIMPSON 18/12, LÓRÁNT 11/3, Keller Á. 8/3. Csere: Horton 10, Kovács Á. 3, Pointer 9, Mohammed 5/3, Filipovity 2. Edző: Dzunics Braniszlav
NEVEZIS: Veljacic 2, Matulis 7/3, SEDEKERSKIS 12/3, LIHOGYEJ 20/15, Korenjuk 12. Csere: Medford 17/9, Volkus 4, Maldunas 6, Strumbris. Edző: Ramunas Cvirka
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–5. 5. p.: 8–9. 8. p: 15–12. 12. p.: 21–16. 15. p.: 30–23. 18. p.: 37–31. 22. p.: 47–42. 25. p.: 52–48. 28. p.: 65–55. 32. p.: 70–58. 35. p: 77–67. 38. p.: 82–72
Dzunics Braniszlav:
– Kicsit hullámzó volt a játékunk, de végig uralni tudtuk a mérkőzést. Akadtak azért hibáink, nem voltunk igazán agresszívek, és ezt az ellenfél nyomban megbüntette.
Ramunas Cvirka: – Nehéz és szoros volt a találkozó, sajnos nem voltunk eléggé erősek, sok könnyű kosarat engedélyeztünk a Fehérvárnak, ami a végeredmény szempontjából döntőnek bizonyult.