Férfi kosár EC: 71-76-ról fordított, 1 ponttal nyert a Körmend

2014.11.11. 20:06
Az EGIS Körmend férfi kosárlabdacsapata egy ponttal, 77–76-ra győzött a román Targu Jiu ellen az Eurochallenge 2. fordulójában. Az Atomerőmű tízpontos vereséget szenvedett az osztrák Güssingtől.

Izgalmas végjátékba torkollott a Körmend és az Energia Targu Jiu összecsapása, pedig a vendégek csak egyszer, 13–14-nél vezettek, a meccs nagy részében a magyar csapat kezében volt az irányítás. A Körmend tizenöt ponttal, 32–17-re is vezetett már, ám a Targu Jiu szívós munkával megközelítette a vasiakat, így a negyedik negyed már csak hárompontos hazai fórral indult.

Ráadásul ez sem tartott sokáig: Troupe megszórta a Körmendet, a zsilvásárhelyiek 64–65-nék átvették a vezetést, majd egy tripla után már néggyel vezetettek. A mezőnyből nagyon jó százalékkal dobó Török Rolland vette is a vészjelzést, de öt perccel a vége előtt még mindig 69–70-es vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. Két perccel a vége előtt sem volt kisebb a baj, Kremen hárompontosát követően 71–76 volt, Ryan Richards azonban triplával felelt.

Az utolsó perc Richards egyenlítő kosarával indult, és a véghajrá csak egy pontot hozott, ez pedig körmendi volt: Walter Lemon tizenöt másodperccel a vége előtt két büntetőből egyet bedobott, ez pedig (a vendégek egy labdaeladásával együtt) döntött.

A Körmenddel ellentétben az Atomerőmű nem járt szerencsével, és tízpontos vereséget szenvedett az osztrák Güssingtől. A vendégek egy 9–0-s rohammal nyitották a mérkőzést (Kelepisz három triplát vágott be), és egyszer sem engedték át a vezetést a mérkőzés folyamán a paksiaknak. Az osztrákok az utolsó negyedet 17 pontos előnyből indították és tízet meg is őriztek a fórból – összességében simán győztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA
EUROCHALLENGE, B-CSOPORT, 2. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–ENERGIA ZSILVÁSÁRHELY (román) 77–76 (27–14, 24–27, 13–20, 13–15)

Körmend, 1200 néző. V: Manos (görög), Gabara (szlovák), Yilmaz (török)
KÖRMEND: Govens 6/3, LEMON 7, Ferencz 8/3, TÖRÖK 16, Kolarics 2. Csere: Tóth 9, RICHARDS 18/3, POPADICS 11/3, Sonyák. Edző: Ante Perica
ENERGIA: Watson 7/3, TROUPE 14/9, Darby 8, KREMEN 13/9, Turner 5. Csere: Karpelesz 4/3, Milosevics 6, Aktas 3/3, VLAICU 16. Edző: Antonis Constantinides
Az eredmény alakulása. 7. perc: 13–14. 9. p.: 25–14. 13. p.: 34–26. 18. p.: 43–37. 25. p.: 60–47. 29. p.: 62–57. 33. p.: 64–68. 38. p.: 71–76
Kipontozódott: Turner (33. p.), Darby (36. p.), Watson (40. p.)
Ante Perica:
– Az első félidőben remekül, dinamikusan védekeztünk, ugyanakkor a vendégek kitűnő százalékkal dobták a triplákat. A második félidőben kevesebb lehetőségünk volt az indításokra, hiányoztak a szerzett labdák. Ugyanakkor mi sokkal több könnyű kosarat kaptunk, a tiszta dobásaink sem sikerültek úgy, mint korábban. A végjátékra azonban maradt még erőnk.
Antonis Constantinides: – Az elején túl keményen védekeztünk, gyorsan jöttek a személyi hibáink. A második félidőben voltak sokkal jobb időszakaink, mint az elsőben, de a védekezés sok energiát vett el tőlünk. Egy kicsit több koncentrációval győzhettünk volna ezen a nagyon szoros mérkőzésen.

További eredmény: Tartu Rock (észt)–Akademik Szófi a (bolgár) 71–59

1. KÖRMEND 2 2 157–151 4
2. TarguJiu 2 1 1 150–133 3
3. Tartu 2 1 1 127–133 3
4. Szófia 2 2 134–151 2

F-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ SE–MAGNOFIT GÜSSING KNIGHTS (osztrák) 70–80 (19–22, 12–15, 16–27, 23–16)
Paks, 800
néző. V: Esteron (izraeli), Vetrov (orosz), Jovanic (bosnyák)
ASE: Roberson 7/3, Medve 3/3, Dugat 14/6, Szabó Zs. 10/6, Jones 19. Csere: Eilingsfeld 8, Körtélyesi 3/3, Kovács Á. 6
GÜSSING: Dunn 11/3, T. KLEPHEISZ 16/15, KOSZTOV 16/6, Taylor 10, HEARD 12/6. Csere: Georgiev 4, Jandrasits, Koch 3/3, M. Klepheisz 8/6
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–9. 5. p.: 7–9. 13. p.: 24–27. 18. p.: 29–32. 23. p.: 34–41. 26. p.: 38–49. 32. p.: 53–68. 36. p.: 61–76
Dzunics Braniszlav:
– Teljesen megérdemelten nyertek az osztrákok, mert minden mutatóban, védekezésben, támadásban, lepattanózásban, a triplákat tekintve is jobban voltak. Nagy energiákat mozgósítottunk, de sok hibával kosárlabdáztunk.
Matthias Zollner: – Nagyon örülök, mert egy nagyon kemény meccsen egy nagyon jó Paksot vertünk meg. Bizonyára nem ez volt az ASE legjobb napja, de ez semmivel sem teszi kevésbé értékessé a sikerünket. Örülök, hogy végig kézben tudtuk tartani a találkozót.

További eredmény: Kolozsvár (romániai)–Trabzonspor (török) 80–81– hosszabbítás után

1. Trabzonspor 2 2 184–161 4
2. Güssing 2 2 164–147 4
3. Kolozsvár 2 2 157–165 2
4. ATOMERŐMŰ 2 2 151–183 2