Férfi kosár: címvédés Spanyolországban, bajnok a Real

2019.06.21. 22:56
Hanga Ádám 11 pontot dobott, öt lepattanót és két asszisztot jegyzett (Fotó: Barca Basket/Twitter)
A Barcelona kosárlabdacsapata Hanga Ádámmal a soraiban 74–68-as vereséget szenvedett a Real Madridtól a spanyol bajnokság három nyert mérkőzésig tartó döntős párharcának negyedik találkozóján. A Real Madrid számára a diadal egyben az újabb bajnoki cím megszerzését jelenti.

Esélyeinek életben tartása volt a tét a Barcelonának, amely nem kezdte jól a találkozót, hiszen a fővárosi gárda már 11 ponttal is vezetett az első negyedben.

A második negyedben fordított a Barca, ám a félidőben így is 33–37 állt az eredményjelzőn. Meglépni ismét a Real tudott, a katalánok csak futottak az eredmény után, a végeredmény 68–74 lett.

Hanga Ádám csapata harmadik legeredményesebb játékosa volt, 11 pontot dobott, emellett öt lepattanót és két asszisztot jegyzett.

A Real Madrid ezzel a győzelemmel megvédte címét, és 35. alkalommal nyerte meg a ligát.

SPANYOL KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Barcelona–Real Madrid 68–74 (21–24, 12–13, 14–18, 21–19)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Real Madrid javára