Férfi kosár BL: becsülettel harcolt, de kikapott a Falco

2019.11.20. 22:27
Filipovity az olaszok gyűrűjében
A tartalékos Falco becsülettel harcolt, de 98–92-re kikapott az olasz Brindisi otthonában a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörében.

Már a párharc előtt tudtuk, hogy a papírforma és az utóbbi meccseken nyújtott teljesítmény alapján az olasz csapat a szerdai Brindisi–Falco mérkőzés favoritja, de a 20.30-kor kezdődő meccs előtt egy órával tovább csökkentek a magyar bajnok esélyei. Noha mindkét edzést végigdolgozták, és szerda este is bemelegítettek, sajnos Váradi Benedek csapatkapitány (hajlítóizom-sérülés) és Perl Zoltán (ágyékproblémák) sem tudta vállalni a játékot a Bajnokok Ligája 6. fordulójában.

„Nem kockáztathatjuk meg a játékukat, így sajnos nélkülük kell helytállni” – mondta fél nyolc tájban Gasper Okorn, a szombathelyiek szlovén edzője.

Annyi örömteli hír mégis jutott a Falco drukkereknek, hogy Juvonte Reddic játszhatott – noha a dobókezén a hüvelykujjában lévő szalaghúzódás kellemetlen, és zavarja az amerikai centert, de kötéssel a kezén mégis harcba lehetett küldeni.

A két kimaradóról még csak azt sem lehetett volna „rosszmájúan” mondani, hogy turistáskodni utaztak az Olasz Csizma sarkába, mivel a delegáció a 88 ezres kikötővárostól 20 kilométerre lakott, így a csapat Brindisiből csak annyit látott, amennyit az edzésekre és a meccsekre tartva az autópályán elsuhanó buszból lehetett. Az pedig nem volt sok, tekintve, hogy a csarnok, az Elio Pentassuglia a semmi közepén, üres mezőségi földek között, a város szélén található...

A Brindisi az idényben hetedszer játszott olasz bajnoki vagy BL-meccset a saját csarnokában, s mindannyiszor győzött.

Mert most is nyert, különösebb erőlködés nélkül, noha az első negyedben még jól tartotta magát a tartalékos vendégcsapat, amely többször is vezetett az elején. Gyorsan játszottak a hazaiak, Adrian Banks zsákolt egy óriásit, miután egy testcsellel becsapta Quinton Hookert. A második negyed elején 13 ponttal megugrottak az olaszok, mert egyre több hiba csúszott a Falco támadásaiba, az óvatlan Markó Krivacsevicset egy perc alatt kétszer blokkolta Kelvin Martin. Egyre csak nőtt a különbség, a 16. percre közte 20 volt – transzban játszottak a kék mezesek, szétesett a Falco. Az első félidőben a hazaiak 73 százalékkal dobtak mezőnyből, ami kiemelkedően jónak számít, de ez sajnos a magyar bajnok gyengébb védekezésének is volt betudható.

Benke Szilárd és Reddic kosaraival hét pontra kapaszkodtak vissza a második félidőt ragyogóan kezdő szombathelyiek, ám ijedtében ritmust váltott a Brindisi, s hamar újra tíz pont fölötti lett a különbség a javára. A meccs hátralévő részében sem a védekezés dominált – legalább tíz akció végződött kínai figurából bemutatott zsákolással –, ami az üldöző Falcónak nem kedvezett. Két vezére nélkül szoros végjátékra nem maradt esélye a nagyot küzdő fekete mezeseknek, akik összességében így is helytálltak. 98–92

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT, 6. FORDULÓ
HAPPY CASA BRINDISI (olasz)–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 98–92 (28–23, 25–16, 26–26, 19–27)
Brindisi, 3500
néző. V: Krejic (szlovén), Vulic (horvát), Bissuel (francia)
BRINDISI: BANKS 9/3, THOMPSON 14/3, Martin 9/3, STONE 19/3, Brown 11. Csere: Radoszavljevics 10/3, Gaspardo 8/6, Zanelli 7/3, CAMPOGRANDE 11/6, Iannuzzi. Edző: Francesco Vitucci
FALCO: Hooker 8, CURRY 15/9, BENKE 15/9, FILIPOVITY 17/3, REDDIC 22. Csere: Washington 11/9, Lake 4, Krivacsevics. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–5. 6. p.: 19–13. 8. p.: 21–19. 9. p.: 26–19. 12. p.: 36–23. 16. p.: 46–26. 18. p.: 51–29. 20. p.: 51–39. 22. p.: 55–48. 25. p.: 64–50. 28. p.: 74–58. 32. p.: 79–69. 34. p.: 88–71. 36. p.: 88–79. 40. p.: 95–88

Francesco Vitucci:
– Fontos győzelmet arattunk, mert a hazai meccseinket meg akarjuk nyerni a továbbjutáshoz. Jól küzdött a Falco, de sajnos mi is ludasak vagyunk abban, hogy tekintélyes előnyünk után csaknem nagyon szoros lett a vége. Sok volt az eladott labdánk.
Gasper Okorn: – A Brindisi megérdemelte a győzelmet, de mi is nagyszerű teljesítményt nyújtottunk. Idegenben 92 pontot dobni derék dolog, de 98-at kapni sok. Rotációs gondjaink voltak két alapjátékosom sérülése miatt, s az sem könnyített a dolgunkat, hogy mínusz húsz pontról kellett visszakapaszkodnunk. Az eredménnyel nem vagyok elégedett, de az összkép nem volt rossz, mert volt tartása a csapatomnak.