Férfi kosár Alpok–Adria-kupa: ledolgozta hátrányát, kupagyőztes a Körmend!

2019.04.15. 20:21
Az Egis Körmend hazai pályán 92–71-re legyőzte az Adriaoil Skrljevót a férfi kosárlabda Alpok-Adria-kupa döntőjének második mérkőzésén, ezzel ledolgozta az idegenben összeszedett kilencpontos hátrányát és megnyerte a sorozat 2018–2019-es kiírását.

A vasi alakulatra kilencpontos hátrányt ledolgozása várt, ehhez képest 0–6-tal kezdte a találkozót. Viszont 10–9-re már a Körmend vezetett. Az első hazai triplára a második negyedig kellett várni, ekkor Xavier Thames törte meg a csendet.

A Körmend a nagyszünet előtt 34–23-nál állt először kupagyőzelemre, s bár TJ Price csúnyán elesett, szerencsére nem lett baja, majd 47–34-es hazai előnnyel mentek a csapatok pihenni. Price a folytatásban ott volt a pályán, miközben a harmadik negyed közepére húsz pontra nőtt a vasiak előnye, a horvátok nem voltak egy súlycsoportban a magyar csapattal.

A Skrljevo keménységben vette csak fel a versenyt a Körmenddel, Csorvási Milán és riválisa egy-egy technikait kapott, de a végeredmény, vagyis hogy ki nyeri meg a kupát, nem volt kérdéses.

KÖRMEND:
BRADFORD 17/3, Németh Á. 4, Price 8, HAMMONDS 24/9, Delas 9. Csere: Ferencz 4, CSORVÁSI 12, Thames 14/6, Kiss M., Lajsz, Oroszi, Balogh M. Edző: Matthias Zollner
SKRLJEVO:
Ulrajevic 6/3, Yacoubou 10/6, Barnjak 12/3, SARAC 14/12, Krstanovic 6. Csere: WILLIAMS 15, Cvitkovic, Lebo, Stemberger 8/6, Kucan. Edző: Damir Rajkovic
Az eredmény alakulása. 3. perc:
4–9. 5. p.: 12–11. 8. p.: 18–18. 12. p.: 34–22. 17. p.: 44–30. 23. p.: 55–36. 28. p.: 73–50. 33. p.: 83–56. 37. p.: 92–67
Kipontozódott:
Barnjak (30. p.)
Kupagyőztes:
a Körmend, 159–147-es összesítéssel
Matthias Zollner: –
Nagyon jól védekeztünk, mindenekelőtt ez a munka alapozta meg a sikerünket. Hazai pályán sokkal jobb teljesítményre képes a csapatunk, ehhez nagyban hozzájárul a közönségünk fergeteges buzdítása. Örülök a kupagyőzelemnek, s remélem, hogy a bajnokságban is folytatjuk a jó szereplésünket.
Damir Rajkovic: –
A Körmend sokkal jobban játszott, mint mi, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést és hódította el a kupát. Vendégként is élmény volt kosárlabdázni ebben a csarnokban, érződött, hogy a szurkolók nagyon szeretik ezt a sportágat, és imádják a csapatukat.