Férfi kosár Adria-liga: Vojvoda remekelt, az Olaj eggyel nyert

2014.11.22. 18:54
Vojvoda Dávid parádés játékának főszerepe volt a Szolnok sikerében (Fotó: Veres Viktor – archív)
A férfi kosárlabda Adria-liga 9. fordulójában a Szolnoki Olaj újabb hazai győzelmet könyvelhetett el: a magyar bajnok az utolsó másodpercig kiélezett csatában 82–81-re legyőzte a horvát Zadart.

A mérkőzés 12–2-es hazai vezetéssel kezdődött, az összecsapás elején tehát a Szolnok játszott fölényben. A második negyed elején viszont beragadt az Olaj: a 23–17-es első etap után sorozatban 11 Zadar-pont következett, ám a horvát együttes nem tudott elhúzni, ennek ellenére a szünetben a szünetben hat ponttal a vendégek vezettek.

A hullámvasút folytatódott a harmadik negyedben, akkor inkább a Szolnok akarata érvényesült, Vojvodát nem tudták tartani a vendégek, a magyar bajnok pedig 53–53-nál utolérte ellenfelét, és át is vette a vezetést.

Ám a negyedik negyedben ismét a Zadar jutott átmeneti előnyhöz, a hatpontos előny viszont az utolsó két percre elolvadt. Az utolsó perc elején Ramljak triplájával egy ponttal vezettek a vendégek, Vojvoda azonban ismét betalált, és hiába volt még az utolsó másodpercben is lehetősége az egyenlítésre a Zadarnak, a labda nem talált gyűrűt. A Szolnok nagy csatában 82–81-re nyert.

Az Olaj nyerőembere, Vojvoda 36 pontig jutott, mezőnyből 78 százalékos pontossággal dobott.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
9. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–KK ZADAR (horvát) 82–81
(23–17, 14–26, 24–19, 21–19)
Szolnok, 1040
néző. V: Jovcsics, Obrknezevics (szerbek), Jovanic (bosnyák)
SZOLNOK:
Tóth Z., VOJVODA 36/21, SZINOVEC 9, LÓRÁNT 9, Báder 7. Csere: WITTMANN 14/9, Milosevics 4, Brkics 3. Edző: Dragan Alekszics
ZADAR:
FLORENCE 21/12, Bosnjak 2, RAMLJAK 13/9, Ivanov 4, SOBIN 14. Csere: Kraljevic 2, SANGO 15/15, Basic 8/3, Bubalo, Sirko 2. Edző: Ante Nazor
Az eredmény alakulása. 4. perc:
12–4, 8. p.: 20–12, 14. p.: 27–28, 18. p.: 30–36, 24. p.: 44–51, 28. p.: 56–55, 34. p.: 65–69, 38. p.: 75–78, 40. p.: 80–81
Kipontozódott:
Sobin (37. p.), Sango (38. p.)
Dragan Alekszics:
– Jó volt itthon, hazai pályán játszani saját szurkolótáborunk előtt, amelyik nagyon sokat segített abban, hogy meg tudjuk nyerni a mérkőzést. Szerencsére most mi jöttünk ki jobban a végjátékból. Sajnos kevesen voltunk ezen a mérkőzésen, nem tudtunk annyit rotálni, de majd igyekszünk regenerálódni a szerdai Európa-kupa-meccsre.
Ante Nazor:
– Érdekes mérkőzés volt, mindkét csapat nyerhetett volna, sajnos mi elszalasztottuk a lehetőséget, hiszen többször is kezünkben volt a mérkőzés. A végjátékban várható volt, hogy a szerencse is közre fog játszani, amely ezúttal a szolnoki csapat mellé állt.