Férfi kosár Adria-liga: újabb meccset bukott el gyorsan Olaj

2012.12.08. 20:42
A sereghajtó Szolnoki Olaj a forduló előtt az utolsó előtti helyen álló Zadarhoz látogatott a férfi kosárlabda Adria-liga szombati játéknapján: a mérkőzésen nagyobb különbség mutatkozott a két csapat között, mint a tabellán – a Zadar simán, 72–54-re nyert.

Mint arról beszámoltunk, a ferihegyi műszaki hiba miatt a szolnokiak egynapos késéssel keltek útra Horvátországba, ami alaposan megzavarta a felkészülésüket.Mint arról beszámoltunk, a ferihegyi műszaki hiba miatt a szolnokiak egynapos késéssel keltek útra Horvátországba, ami alaposan megzavarta a felkészülésüket.

A Zadar már az első negyedben jelentős előnyt szerzett (25–11), és mivel játékosai sokkal több dobóhelyzetet alakítottak ki, s a támadópalánk alatt is eredményesebben dolgoztak, előnyük folyamatosan nőtt.

Az edzőváltás közepén lévő magyar bajnok csak az utolsó negyedben tudott faragni a hátrányból – sikerült húsz ponton belülre kapaszkodnia.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
12. FORDULÓ
KK ZADAR (horvát)–SZOLNOKI OLAJ KK 72–54 (25–11, 23–15, 14–9, 10–19)
Zadar, 3000 néző. Vezette: Javor, Lovsin, Majkic (szlovének)
ZADAR: Allen 4, Delas 2, Ramljak 2, Krasic 6, Kastropil 12. Csere: TRAVIS 18, BRKIC 14, Vrbanc 2, Burgason 3/3, Prostran 3/3, Ivanov 2, Batur 4
SZOLNOK: Simon B. 1, Sehovics 12, KALVE 13, Trepák 3/3, Báder 9. Csere: Szabó M. 4, Fodor M. 9/3, Markovics 3/3
Kipontozódott: Brkic (38. p.)
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–4. 8. p.: 17–9. 9. p.: 21–11. 12. p.: 31–13. 17. p.: 42–22. 20. p.: 48–26. 27. p.: 60–33. 32. p.: 66–35. 35. p.: 67–47. 38. p.: 67–54
Mezőnybeli dobószázalék: 35 (27/77), ill. 36 (20/56).
Büntetők dobószázaléka: 76 (16/21), ill. 52 (11/21).
Lepattanók: 45, ill. 38. Legtöbb lepattanó: Travis 8, ill. Báder 8
Legtöbb gólpassz: Allen 5, ill. Simon B., Sehovics 2-2
További eredmények: Radnicski Kragujevac (szerb)–KK Split (horvát) 72–63, Krka Novo Mesto (szlovén)–Igokea Aleksandrovac (bosnyák) 63–83, Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Crvena zvezda (szerb) 72–63

1. Aleksandrovac 12 10 2 912–803 22
2. Partizan 11 8 3 820–792 19
3. Crvena zvezda 12 7 5 942–870 19
4. Podgorica 12 7 5 852–807 19
5. Kragujevac 12 7 5 950–906 19
6. Cedevita 11 7 4 827–808 18
7. Szkopje 11 6 5 767–764 17
8. Novo Mesto 12 5 7 828–890 17