Férfi kosár Adria-liga: izgalmas lett a vége, de győzött az Olaj

2014.12.13. 18:39
Milosevics bevágja: az Olaj legeredményesebbje volt (Fotó: MTI)
A Szolnoki Olaj 63–59-re győzött a szlovén Novo Mesto ellen hazai pályán a férfi kosárlabda Adria-liga 12. fordulójában.

A két légiósa, a szerb Strahinja Milosevics (15 pont) és az amerikai Sergerio Gipson (14) vezette Szolnok már az első negyed végére előnybe került, 13–10 állt az eredményjelzőn az első szünetben.

A szoros összecsapást a folytatásban is a kezében tartotta a magyar csapat, de a vendégek végig az Olaj nyakán maradtak, és a meccs utolsó percében két pontra megközelítették a szolnokiakat (61–59).

Dragan Alekszics ekkor időt kért, és a Szolnok nem engedte ki a kezéből a sikert, 63–59-re diadalmaskodva.

FÉRFI KOSÁRLABDA, ADRIA-LIGA
12. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–KRKA NOVO MESTO 63–59 (13–10, 19–18, 14–13, 17–18)
Szolnok, 1200 néző. Vezette: Maricsics (szerb), Vojinovics (montenegrói), Milojevic (macedón)
SZOLNOK: Wittmann 2, Jones 10, Vojvoda 9/6, KELLER Á. 7, Báder 1. Csere: Szinovec 5/3, MILOSEVICS 15/3, GIBSON 14/6. Edző: Dragan Alekszics
KRKA: Rojc 2, Mulalic 5, Lapornik, Wangmene 2, Bolcina 2. Csere: Kastrati, Armstead 8, Joksimovics 5/3, BOOKER 17/3, Hukic 18/12. Edző: Aleksandar Dzikic
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–4. 8. p.: 9–7. 14. p.: 26–17. 18. p.: 28–26. 24. p.: 34–31. 28. p.: 42–41. 34. p.: 52–45. 39. p.: 60–55
Dragan Alekszics:
– Nehéz helyzetünk és sérültjeink ellenére is nagyon kitett magáért a csapat a mérkőzésen. Bár az első félidőben tíz támadólepattanót szedtek a vendégek, a fordulás után javítottunk a helyzetünkön, nagyon összeszedtük magunkat, és hatalmas akarattal és nagy harcban sikerült kiharcolnunk a győzelmet. Remélem, hogy ez az akarat és a szív a bajnokság végéig ki fog tartani. Most pedig készülünk az utolsó Európa-kupa-meccsünkre, illetve az év további Adria-liga-feladataira is.
Aleksandar Dzikic: – Amikor Szolnokon játszunk, mindig nagyon kemény mérkőzést vívunk a házigazdákkal, és ez ezúttal is így volt. Sajnos a támadójátékunk gyenge volt, csak üldöztük a szolnoki csapatot, de utolérnünk vagy megelőznünk nem sikerült, mert többször is rossz döntéseket hoztunk. Milliószor elmondtam a játékosaimnak, hogy Báder ellen hogyan kell játszani, mégsem azt tették, amit megbeszéltünk.