Fegyverneky Zsófia egymaga kevés volt

2010.08.05. 18:55
A magyar női kosárlabda-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn tizenegy pontos (68–57) vereséget szenvedett Bulgáriában a házigazdáktól, így két fordulót követően továbbra is nyeretlen. A harmadik fordulóban vasárnap Finnországot fogadjuk, amely ma a Törökország elleni hazai tizennégy pontos (60-74) vereséggel mutatkozott be.

Horti Dóra elsősorban a lepattanók szerzésében jeleskedett (Fotó: Tumbász Hédi, NS-archív)

Az első fordulóban egyaránt vereséget szenvedő két együttes feszült egymásnak csütörtökön Ruszéban, viszont amíg a vendéglátó bolgár együttes Törökországban kapott ki kilenc ponttal (67–76), addig a mieink hazai pályán maradtak alul Montenegróval szemben (65–76).

Az első negyed abszolút kiegyenlített csatát hozott, amelyből Török Szilvia kétpontosával mi jöttünk ki picit jobban: a nyitó felvonást követően nálunk volt a vezetés, igaz, minimális. (16–17)

A második negyed mindkét oldalon sok hibát, rontott kísérletet hozott. A két szövetségi kapitány gyakori cserékkel kísérletezgetett, a szakemberek próbálták megtalálni az aznapi ideális összeállítást, de nem igazán jött össze nekik. A játékrész első fele 10–6-tal a házigazdáké volt, akik így átvették a vezetést és a játék irányítását, nekünk az üldözők sokszor hálátlan szerepe jutott osztályrészül. A bolgároknál a két negyed alatt 11 pontig jutó Jaklin Zlatanova vitte a prímet, nálunk a négy pontot és öt lepattanót szerző Horti Dóra, valamint a hét pontig és két lepattanóig jutó Krivacsevics Tijana bizonyult húzóembernek, igaz, utóbbi már három személyi hibánál tartott időközben. (32–28)

Bolgár ponttal indult a harmadik felvonás, de ez nem szegte a magyarok kedvét. Mint ahogyan az sem, hogy hétpontos előnyre tettek szert a hazaiak. Krivacsevics triplát, Horti és Fegyverneky Zsófia duplát szórt, így kevesebb mint egy perc alatt kiegyenlítettünk. A vezetést azonban nem tudtuk átvenni. Donneka Hodgesszel gyűlt meg akkor a bajunk, ő volt az, aki tartotta az előnyt a bolgároknak, mi viszont tapadtunk rájuk, nem szakadtunk le: lő- és ponttávolon belül tudtunk maradni. (44–43)

Mínusz eggyel mehettünk bele a záró negyedbe, ami önmagában biztatónak tűnt. Sajnos, a várt hajrá azonban elmaradt. Pedig az utolsó percig még úgy-ahogy tartottuk állásainkat, bár addigra – mínusz ötről – már bravúrszámba ment volna a győzelem. A bolgárok jól védekeztek, kintről nem jutottunk dobásokhoz, a büntetőknek pedig csak a felét értékesítettük. Fegyverneky igazi vezére volt együttesünknek, de egymaga kevésnek bizonyult az üdvösséghez. Nem úgy a végén 27 pontig jutó Hodges, aki mezőnyből, de még inkább büntetőből biztos kézzel szórt meg minket. (68–57)

NŐI KOSÁRLABDA, EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
C–CSOPORT, 2. FORDULÓ
BULGÁRIAMAGYARORSZÁG 68–57(16–17, 14–11, 12–15, 24–14)
 Rusze, 1000 néző. V: Tanacisz (görög), Denkovszki (macedón), Roceanu (román)
 BULGÁRIA: HODGES 27/6, Dimitrova 6/3, Peteva 5/3, ZLATANOVA 17/3, Miteva. Cs: Jankova 4, Szlavova-Naneva 2, Sztanoeva 3/3, GEORGIEVA 4, Ivanova, Jordanova. Szövetségi kapitány: José Maria Buceta
MAGYARORSZÁG: FEGYVERNEKY 14/3, Szlimák 5/3, Nagy-Bujdosó, KRIVACSEVICS 11/3, Horti 10. Cs: Horváth Zsó., FŰRÉSZ D. 4, Török 6, Vida 7, Turóczi. Szövetségi kapitány: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 6. p.: 10–4. 9. p.: 14–15. 11. p.: 21–17. 14. p.: 21–21. 22. p.: 36–29. 25. p.: 36–36. 28. p.: 44–40. 33. p.: 45–47. 36. p.: 53–49. 38. p.: 55–52
Kipontozódott: Horti (39. p.), Peteva (39. p.), Fegyverneky (40. p.), Fűrész D. (40. p.)
José Maria Buceta: – Nagyon erős csapatot tudtunk legyőzni, mert a fontos pillanatokban óriási szívvel küzdöttünk.
Székely Norbert: – Ellenfelünknél mindig akadt egy vezéregyéniség, aki meg tudta fordítani a kritikus helyzeteket, amit a mi csapatjátékunk nem tudott ellensúlyozni. A bírók tizenöt pont előnyt jelentettek. A határon egyensúlyozunk, jó lenne már nyerni.