Ennél csak nehezebb lesz: a Győr fél kézzel is elintézte a Tarsust

2012.11.22. 19:45
Az eredmény nem tükrözi híven, de osztálykülönbség volt a két csapat között (Fotó: Grnák László)
A női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában a Hat-Agro Uni Győr hazai környezetben kilenc ponttal nyert a török Tarsus ellen. Fűzy Ákos együttese olykor közönségszórakoztató játékkal is fél gőzzel nyert, megszerezve harmadik sikerét a negyedik találkozójukat is elveszítő vendégekkel szemben.

1. negyed

A Győr 7–2-es két és fél perccel kezdett, de aztán a sok hibát, viszont kevés pontot hozó folytatásban megkezdte a felzárkózást a török együttes. Natalie Hurst triplájával lett az időközben egyre csökkent győri előny ismét négy, hogy kevéssel később Rasheed Rita hármasával már a tízes lélektani előny előszobájába is elérjenek a házigazdák. A lendületes betörésekkel operáló győriekkel nem igazán tudtak védekezésben mit kezdeni a vendégek, és ha a hazaiak saját palánkjuk alatt kicsit zártabbak, akkor még nagyobb is lehetett volna a különbség (23–16).

Kublina, Hurst 7-7, ill. Doron 9

Rohanós, kapkodós volt a második felvonás eleje, így a pontok helyett ismét a technikai hibák, valamint a rontott dobások gyűltek csak. Sorsszerű volt, hogy a közte tíz végül egy Rasheed-triplával jött össze a negyed közepén (30–20), méghozzá egy roppant formás győri adogatás lezárásaként. Nőtt a különbség, de az egyre nagyobb hátrányba kerülő törökök még nem engedték magukat végleg a parkettbe döngölni. Igaz, elkövettek olyan hibákat, amelyeket az egyértelműen jobb csapatként funkcionáló győriek nem. Jellemző a találkozóra, hogy Fűzy Ákos már a vendégek 4–0-s, mindent elsöprő rohama után időt kért. Mondjuk hiába, újabb török kosár érkezett. A vendégek edzője a 11 pontosra csökkent hátrány hatására annyira belelkesült, hogy extrém magánszámot adott elő, amit a bírók egy technikaival honoráltak. Az első félidőt Danielle Robinson értékesített ziccere zárta, de még így sem volt nagyon félnivalója a házigazdáknak a folytatástól (44–33).

3. negyed

Rendesen lefagytak a felek a nagyszünetben, vagy csak hozták a szokott negyed elején látott formát, három perc alatt két-két pontot szereztek a pályán lévők. Visszafogott volt a tempó, a komótos Győr nem erőltette a kinti dobásokat, inkább próbált játszani, figurákat elővarázsolni a repertoárból. A vendégeknél a fáradtság jeleit látszódtak, egy támadásban kétszer dobták át a győri kosarat, majd védekezésben aludtak el, és maradtak le az üres területre befutó hazaiaktól. A Győr ekkor átrohanhatott volna riválisán, ha csak egy picivel koncentráltabban támad, és a befejezéseknél a "gyilkos" énjét veszi elő. Így viszont mintha rossz hatással lett volna rá a gyengébb Tarsus (58–47).

4. negyed

A nagyságrendileg tízpontos hazai előny kellő nyugodtságot adott a győrieknek a záró felvonásra. Néhány akciójuk élményszámba ment, máskor viszont az örömjátékba bosszantó hibák csúsztak. A csapatjátékot néha egyéni akciókkal színezték meg, a védekezésük azonban "felpuhult", de ezt is megengedhették maguknak (81–72).

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
HAT-AGRO UNI GYŐR–TARSUS BELEDIYE SPOR (török) 81–72 (23–16, 21–17, 14–14, 23–25)
Győr, Egyetemi Sportcsarnok, 800 néző. V: Bayot (belga), Unsworth (angol), Rohacky (osztrák)
GYŐR: HURST 15/9, Raksányi 4, Simon Zs., NAGY-BUJDOSÓ 16, Shegog 16. Cs: KUBLINA 17/3, Rasheed 13/9, Laklóth. Edző: Fűzy Ákos
TARSUS: Doron 12, ROBINSON 15, VALDEMORO 17/3, Can 12, Milton-Jones 12. Cs: Jansone 2, Colakoglu, Talaslioglu, Askin 2. Edző: Erdal Jegin
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 7–6. 9. p.: 16–10. 15. p.: 32–20. 18. p.: 42–25. 20. p.: 44–33. 25. p.: 46–39. 29. p.: 56–43. 30. p.: 58–47. 36. p.: 70–59
Kipontozódott: Raksányi (38. p.), Can (40. p.)
Fűzy Ákos: – Noha a Tarsusnak sok a tapasztalt játékosa, talán azzal nyerhettünk, hogy egy év előnyünk van az Euroligában. Rengeteg gonddal és a démonainkkal küzdünk, keressük az önbizalmunkat, a helyünket a ligában, de mindezeket ebben a negyven percben sikerült feledtetni.
Erdal Jegin: – Újoncként nagy reményeink nem lehettek, kifogásokat nem keresünk, szembe kell néznünk a realitásokkal. A meccs kulcspontjain nem tudtuk átvenni a vezetést, a harmadik, negyedik negyedben csak hat pont volt a hátrányunk. Támadójátékunkban túl sok volt az egyénieskedés.
1. Szpartak Moszkva (orosz) 5 4 1 405–338 9
2. UNI GYŐR 5 3 2 341–362 8
3. Rivas Ecópolis (spanyol) 4 3 1 278–232 7
4. Bourges (francia) 4 3 1 248–249 7
5. Kraków (lengyel) 4 1 3 267–269 5
6. Brno (cseh) 4 1 3 269–307 5
7. Tarsus (török) 4 4 262–313 4