Döntőben a fehérvári kosarasok, 5. meccs vár a Szolnokra

2013.05.17. 20:50
Becsülettel küzdött a Kaposvár, de a Fehérvár a negyedik meccsen eldöntötte a párharcot (Fotó: Havran Zoltán)
Az egyik hely elkelt, a másik továbbra is kiadó a férfi kosárlabda-bajnokság döntőjében. Az elődöntő negyedik mérkőzésen a Fehérvár kaposvári győzelmével biztosította be a helyét a fináléban, a Szolnok viszont kikapott Pakson, és így az Atomerőmű ötödik meccsre kárhoztatta a címvédőt.

Kaposvár–Fehérvár

Koncentrált és ponterős támadójátékkal kezdtek a vendégek, a Kaposvár azonban időben ébredt, és nem hagyta magát olyan nagyon leszakítani. A mérkőzésen végig lőtávolon belülről izgatták a házigazdák ellenfelüket, akik egy pillanatra sem hagyhattak ki, mert ahhoz túl közel voltak a kaposváriak. Az első negyed végére megszerzett 11 pontos fehérvári előny a nagyszünetre tízre, a harmadik felvonás végére hatra csökkent. A Damian Hollis és Brandon Wood vezérelte vendégek azonban állták a huszáros hazai rohamokat. Sőt, az utolsó öt perchez érve 15 pontos előnyre tettek szert, amellyel megnyugtathatták magukat, a véghajrára így már nem is maradt fokozott izgalom. Hollis 24 ponttal a győztes legeredményesebb játékos lett, vele csak a szintén 24 pontig jutó Marko Spica tartotta a lépést a kaposvári oldalról (76–93).

Báder megy, a meze marad (Fotó: Szabó Miklós)

Atomerőmű–Szolnok

Végig kiegyenlített, fej-fej melletti csatát vívott a két együttes, a hajrához érve egyre nagyobb volt a valószínűsége annak, hogy még túlórázniuk is kell a feleknek. Először az idei elődöntős leosztásban, ez azonban tovább várat magára. A paksiak azt az arcukat mutatták hazai pályán, amit az előző szolnoki meccs második félidejében: tökéletesen egyenlő partnereknek bizonyultak. A Szolnok az első negyed végére 29 pontot összeszedve ötpontos hátrányba került, amit a nagyszünetre háromra csökkentett. Az Olaj védekezése azonban továbbra sem volt olajozott: a lendületes Atomerőmű már 51 dobott pontnál járt két negyed után. Várható volt azonban, hogy a házigazdák nem tudják tartani ezt a színvonalat és iramot: a harmadik játékrészt 20–18-ra elbukták, így előnyük a negyedik negyed előtt egy pontra olvadt.

Azonban ott majd öt percig gólcsendet tartottak a vendégek, ezt 9–0-s etappal használták ki a házigazdák. A folytatásban előbb Kovács Ákos bizonyult a paksi kulcsembernek, döntően az ő pontjaival tudta megtartani a tíz pont körüli előnyét a vendéglátó. Majd Vojvoda Dávid húzóemberhez méltón a hajrába magára tudta vállalni a sikeres befejezéseket, Kámán Tamás keze pedig fontos büntetőknél nem remegett meg: a megszerzett előnyéből nem engedett a Paks, és döntő csatára késztette a címvédőt (95–82).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS

ATOMERŐMŰ SE–SZOLNOKI OLAJ KK 95–82 (29–24, 22–24, 18–20, 26–14)
Paks, 500 n
éző. V: Cziffra, Győrffy, Frányó
PAKS: WILLIAMS 14/3, VOJVODA 17/6, LEVY 19/3, Körtélyesi 6, TÓTH Á. 10. Cs: Kámán 9, Idlet, KOVÁCS ÁKOS 12/3, Eilingsfeld 8. Edző: Schmidt Béla
SZOLNOK: Simon B. 8/3, Németh I. 3/3, SEHOVICS 14/3, Bell 10/3, BÁDER 20. Cs: Florence 21/9, Fodor M., Kalve 2, Szabó M. 4, Trepák. Edző: Nedeljko Asceric
Az eredmény alakulása. 2. p.: 3–4. 4. p.: 11–6. 6. p.: 14–14. 7. p.: 18–14. 10. p.: 27–19. 11. p.: 29–28. 12. p.: 35–28. 16. p.: 39–37. 19. p.: 44–43. 20. p.: 51–46. 23. p.: 58–51. 25. p.: 58–57. 28. p.: 62–63. 30. p.: 69–68. 34. p.: 78–68. 36. p: 84–72. 37. p.: 84–77. 39. p.: 92–80
Kipontozódott: Báder (39. p.), Florence (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
Schmidt Béla:
– Nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl. Sikerült megértetni a fiúkkal, hogy hittel, akarattal és elszántsággal minden célunkat megvalósíthatjuk. Jól játszottunk, úgy alakult a mérkőzés, ahogy elterveztük.
Nedeljko Asceric: – Csalódott vagyok, de nem a vereség miatt, hanem ahogyan kikaptunk. A Paks kitűnően játszott, de úgy érzem, nem tisztelik eléggé a csapatunkat. Játékosaim idegesen játszottak, aminek nagyrészt az az oka, hogy túl sok volt az ellenfél…

KAPOSVÁRI KK–ALBA FEHÉRVÁR 76–93 (17–26, 20–21, 22–18, 17–28)
Kaposvár, 1100
néző. V: Földházi, Pálla, Hegedűs
KAPOSVÁR: Dunn 11/6, Szőke, Swanston 17/12, HENDLEIN 14, SPICA 24. Cs: Drahos 8, Dávid G. 2, Kiss K. Edző: Fekete Ádám
FEHÉRVÁR: MOORE 12/3, Wood 16/6, HOLLIS 24/9, Szabó Zs. 8, KELLER Á. 8. Cs: JUHOS 11/9, Jones 5, Supola 6/6, Bódi 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–5. 5. p.: 6–14. 9. p.: 15–26. 12. p.: 24–26. 17. p.: 29–40. 20. p.: 35–47. 23. p.: 44–51. 27. p.: 55–60. 30. p.: 59–63. 33. p.: 65–69. 35. p.: 65–78. 37. p.: 71–86
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 az Fehérvár javára
Fekete Ádám:
– Jobb erőkből álló Fehérvártól szenvedtünk vereséget. Ellenfelünk mind védekezésben, mind támadásban fölénk kerekedett. Teljesítményünk jelenleg erre volt elég. Ígérjük, a bronzmeccsre kipihenjük magunkat, és mindent megteszünk a sikerért.
Dzunics Braniszlav: – Nemcsak csapatomat, hanem a vesztes kaposváriakat is dicséret illeti a teljesítményéért. Nem véletlenül került ez a két gárda a legjobbak közé. Nagyszerű hangulatú meccsen megérdemelten nyertünk.