Danilocskina triplái vereségre ítélték a Sopront

2011.10.19. 19:54
Az Uniqa-Euroleasing Sopron női kosárlabdacsapata hazai pályán hosszabbítás után 78–76-os vereséget szenvedett az orosz Nagyezsda Orenburgtól az Euroliga B-csoportjának 2. fordulójában. A negyedik negyedben jelentős előnyt eltékozló soproniak egy győzelemmel és egy vereséggel állnak az európai elitsorozatban.

Kitűnően indult: a Sopron villámrajtot vett a mérkőzésen, bő két és fél perc után 6–0-ra elhúzott, majd 8–2 és 10–5 is volt a Horti Dóra és Olekszandra Kuraszova-Gorbunova vezette hazaiaknak – ekkor tért magához az Orenburg. Zakaluzsnaja zsinórban négy ponttal hozta közelebb az oroszokat, majd beesett egy Danilocskina-hárompontos, és ennyi is volt a vezetés az első negyedre… 10–12 után egyenlíteni még sikerült, de az Orenburg átvette az irányítást, és a játékrész végén öt ponttal vezetett (13–18).

A soproniak a hajráig irányítottak –
és akkor jött az Orenburg… (Fotó: Tumbász Hédi)
A soproniak a hajráig irányítottak – és akkor jött az Orenburg… (Fotó: Tumbász Hédi)

A második negyed nem 6–0-val, hanem 4–0-val indult, a Sopron „ráragadt” a vendégekre, igaz, az Orenburg tartotta a minimális előnyt. Egészen 23–27-ig, mivel ekkor az oroszok kétperces kosárcsendet „hirdettek”, a Székely-csapat meg igen jól kihasználta ezt. Előbb Zavecz Hanna szórta meg a vendégcsapatot, majd Krivacsevics Tijana és Fegyverneky Zsófia is beköszönt, a Sopron pedig remek hajrájának köszönhetően 32–27-re vezetett nagyszünetben!

Szerencsére a játék képe a harmadik negyedre sem változott meg, az oroszok kapaszkodtak, viszont egy-egy jól időzített soproni kosár mindig visszavetette őket. A különbség többször is kilenc pontra nőtt, három perccel a negyed vége előtt pedig a két számjegyű előny kialakításáért támadhattak a házigazdák. Elsőre még nem sikerült, másodikra igen: Fűrész Diána távoli tempóval talált be (47–37). Ruzanova triplája egy kicsit fölhozta az Orenburgot, de a negyedben a végső szó a két büntetőt bedobó Fűrészé volt – az utolsó játékrész előtt kilenc volt a Sopron előnye (53–44).

Ezt az előnyt tartotta is a hazai gárda, meglehetősen magabiztosan – a negyed első felében nyolc-kilenc-tíz pont volt pluszban a különbség. Az Orenburgnak viszont volt még egy dobása: Székely Norbert 63–58-nál, öt orosz pont után időt kért, hogy megtörje a vendégek lendületét. Krivacsevics dobást hibázott, Veramejenka ezt hárompontossal büntette, már csak kettő volt az előny! Krivacsevics jó tempóval javított, de Brunson felelni tudott erre is, sőt, 29 másodperccel a vége előtt Veramejenka két büntetőt dobhatott az egyenlítésért. Mindkettőt bedobta, de a Sopron még támadhatott a győzelemért: Fegyverneky emelte rá a dobást, de tévesztett, Brunson leszedte a lepattanót – elszórt előny után jöhetett a hosszabbítás (65–65).

Sokáig nem emészthették a hazaiak a 21–12-re elveszített negyedik negyed eseményeit, mert volt tennivalójuk a pályán is: sorban válaszolni kellett az Orenburg kosaraira, a csapatok fej fej mellett haladtak.

A hosszabbítás utolsó percében Brunson büntetőivel 75–73-as előnyhöz jutottak a vendégek, de Fűrész egy jó duplával felelt. 75–75-nél sajnos „eredményileg” és lelkileg egyaránt romboló hatású hárompontos hullott a soproniak gyűrűjébe, Jelena Danilocskina halálbiztos keze (6/7-es triplamutató, 21 pont) villant meg. Ez döntött is: a Sopron nem tudott élni utolsó esélyeivel, és 78–76-ra kikapott, pedig a kezében volt a mérkőzés…

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
UNIQA-EUROLEASING SOPRON–NAGYEZSDA ORENBURG (orosz) 76–78 (13–18, 19–9, 21–17, 12–21, 10–13) – hosszabbítás után
Sopron, 800 néző. V: Bille (dán), Hordov (horvát), Obrknezevics (szerb)
SOPRON: FEGYVERNEKY 16/3, Zavecz 7, KURASOVA-GORBUNOVA 13, KRIVACSEVICS 13, Horti 4. Csere: Krnjics 5, FŰRÉSZ D. 16, Szabó Fanni 2, Licskai
ORENBURG: Berseneva, DANILOCSKINA 21/18, Ovcsarenko 1, VERAMEJENKA 21/3, ZSAKALUZSNAJA 15. Csere: BRUNSON 12, Zsedik 5, Ruzsanova 3/3
Kipontozódott: Horti (40.), ill. Zsakaluzsnaja (42.)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–2. 6. p.: 10–12. 8. p.: 13–15. 13. p.: 17–18. 18. p.: 23–27. 23. p.: 3631. 26. p.: 43–34. 28. p.: 47–37. 33. p.: 61–51. 38. p.: 63–61. 42. p.: 69–71.
Székely Norbert: Jobban játszottunk, mint egy hete, pedig az ellenfél most nagyságrendekkel jobb volt. Fizikaligal és taktikailag is odatették magukat a lányok, de a negyedik negyedben már látszott, hogy gyors indításainkat nem tudjuk befejezni és a végén az ellenfélnek még szerencséje is volt.
Alekszandr Kovaljov: – Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg, alaposan felkészültünk a soproniak játékából, de így is nehéz volt, mert csapatunk még nem állt össze. Talán éppen ezért sikerült csak a végjátékban megszereznünk a győzelmet, amelyhez némi szerencse is kellett.