Bánhatja a szolnoki első negyedet az Atomerőmű

2013.05.14. 21:26
Túl nagy volt a Szolnok előnye, így az Atom csak megszorongatni tudta az Olajt (fotó: Pozsonyi Zita)
Folytatódott a hazai csapatok sikersorozata a férfi kosárlabda NB I-ben: akárcsak a korábbi mérkőzések, a keddi találkozók is a házigazda sikerét hozták, így újra előnybe került a Szolnoki Olaj az Atomerőmű, illetve az Alba Fehérvár a Kaposvár ellen.

SZOLNOKI OLAJ–ATOMERŐMŰ

„Minden összejött ezen a találkozón” – nyilatkozta Schmidt Béla, az Atom vezetőedzője az előző mérkőzés után, amikor a paksiak 12 pontos győzelemmel egyenlítettek hazai pályán. Nos, ezúttal épp az ellenkezőjét gondolhatta a szünetben, hiszen az Atomerőmű az első félidőben mintha csak 0–5-ig lett volna a parketten.

A Szolnok a 4. perc végére kompenzálta ötpontos hátrányát, az álmos kezdést, majd gyakorlatilag állva hagyta ellenfelét. Szead Sehovics és James Florence vezetésével folyamatosan növelte előnyét a hazai csapat, miközben a negyed paksi támadójátékát leginkább a teljes csőd kifejezéssel lehet illetni: 25–2-es sorozatot produkálva 18 ponttal elhúzott, és a negyed végén is vezetett 17-tel az Olaj.

A palánkok alatt nyomasztó volt a szolnoki fölény, ráadásul Florence szinte megállíthatatlannak bizonyult, duplát gyakorlatilag nem hibázott, és a triplavonalon túlról is többször elsült a keze. Rashad Bell és Báder Márton is hozzátette magáét az eredmény növeléséhez, így 23 ponttal vezetett Nedeljko Asceric csapata a szünetben (52–29).

A szünet aztán hatamas fordulatot hozott, és a paksiak csak a harmadik negyed után sajnálhatták igazán, hogy pocsékul sikerült a meccs eleje. A szünet után elképesztő feltámadást produkált a vendégcsapat, sőt, a negyed végére 10 pontra faragta hátrányát! A felzárkózásban kulcsszerepe volt Vojvoda Dávidnak, aki az első félidő szürke teljesítménye után valósággal szárnyalt, és rendre megtalálta a megfelelő dobótávot.

A záró játékrészben ráadásul hasonlóan tett Kámán Tamás is, az Atom pedig tovább faragta hátrányát, és felzárkózott mínusz háromra is 70–67-nél! Ekkor azonban megrázta magát a Szolnok, jött Florence, elsüllyesztett egy triplát, majd Báder és Bell pontos volt, így két és fél perccel a vége előtt újra tíz volt közte, ahonnan már nem volt visszaút a Paksnak (87–76). Három meccs után 2–1-es előnyben van a Szolnok.

ALBA FEHÉRVÁR–KAPOSVÁR

A másik elődöntőben végig sokkal kiegyenlítettebb volt a mérkőzés képe. Érdekesség, hogy Hendlein Roland öt pontjával Fehérváron is a vendégek kezdtek jobban (0–5), de az Alba ugyancsak ledolgozta hátrányát az első negyed végére, és ezt követően inkább a fehérváriak akarata érvényesült, a hazaiak a második negyedben el is húztak tíz ponttal (szünetben: 54–43).

Mindkét együttesben voltak jó egyéni teljesítmények, a hazaiaknál elsősorban a Jones Jarrod, Keller Ákos, Damian Holis hármas húzta a szekeret, míg a vendégeknél Hendlein mellett elsősorban Kyle Swanston és Christopher Dunn teljesítményét lehetett kiemelni, de mindkét részről akadtak halvány produkciók is.

A záró negyednek 13 pontos előnnyel vágtak neki a fehérváriak, és a Kaposvár mindössze az utolsó percben tudott kicsit közelebb lépni ellenfeléhez, de akkor sem „lőtávolba” – a vége: 92–83. A Fehérvár 2–1-es előnyről várhatja a párharc negyedik felvonását.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

SZOLNOKI OLAJ KK–ATOMERŐMŰ SE 87–76 (27–10, 25–19, 16–29, 19–18)
Szolnok, 1100
néző. Vezette: Földházi, Pálla, Farkas G.
SZOLNOK:
Simon B. 3/3, Fodor M. 3/3, SEHOVICS 12/3, BELL 13/6, Szabó M. Csere: FLORENCE 29/15, BÁDER 17, Kalve 8, Németh I., Trepák 2
PAKS:
Williams 14, VOJVODA 23/6, Levy 10, Körtélyesi 2, Tóth Á. 5. Csere: Kovács Ákos, Idlet 7, KÁMÁN 14/12, Eilingsfeld 1
Az eredmény alakulása.
2. p.: 0–5. 4.p.: 5–5. 7 p.: 14–6. 10. p.: 25–7. 12. p.: 30–12. 13. p.: 32–19. 17. p.: 42–19. 20. p.: 52–29. 22. p.: 56–31. 27. p.: 58–43. 28. p.: 61–49. 30. p.: 67–58. 31. p.: 70–62. 34. p.: 70–67. 35. p.: 75–67. 38. p.: 84–72.
Kipontozódott:
Tóth Á. (36. p.), Idlet (36. p.), Báder (39. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Szolnok javára
Nedeljko Asceric
, a Szolnok edzője: – Megmutattuk az első félidőben, hogy tudunk jól és csapatként játszani. A harmadik negyedben azt is megmutattuk, hogy rossz teljesítményre is képesek vagyunk, hagytuk, hogy a Paks a semmiből visszajöjjön a meccsbe. A Tiszát átlépve is jól kell játszanunk, és még mindig nem úgy teljesítenek a meccseken a játékosok, ahogy edzésen.
Schmidt Béla
, a Paks edzője: – A Szolnok azt játszotta az első félidőben, amit a saját csapatomtól kértem, agresszíven, gyorsan. Nagy hátrányban sem adtuk fel, és sikerült is felzárkóznunk, de elfáradtunk abban, hogy futottunk az eredmény után, a végén ezért nyerhetett a hazai csapat. Pénteken ismét megpróbáljuk legyőzni az ellenfelet, hogy visszajöhessünk egy ki-ki meccsre.

ALBA FEHÉRVÁR–KAPOSVÁRI KK 92–83 (25–25, 29–18, 19–17, 19–23)
Székesfehérvár, 2000
néző. Vezette: Vígh, Kapitány, Török
FEHÉRVÁR:
MOORE 10/3, Wood 8/6, HOLLIS 18/3, Szabó Zs. 3, KELLER Á. 20/3. Csere: Juhos 6/6, JONES 21, Bódi, Supola 6/6
KAPOSVÁR:
DUNN 20/12, Szőke, SWANSTON 25/12, HENDLEIN 18/3, Spica 12. Csere: Dávid G. 4, Drahos 4, Kiss K.
Kiállítva: Wood (39. p.), Dunn (39. p.)
2. perc: 0–5. 6. p.: 9–15. 8. p.: 16–15. 12. p.: 27–27. 14. p.:42–37. 19. p.: 51–38. 23. p.: 58–45. 27. p.: 63–54. 30. p.: 73–58. 32. p.: 73–65. 39. p.: 84–76. 40. p.: 91–81.
A három győzelemig tartó párharc állása: 2–1, a Fehérvár javára
Dzunics Braniszlav
, a Fehérvár edzője: – Nagyon küzdelmes meccs volt, amikor átvettük a vezetést, akkor a második negyedtől kialakult egy olyan különbség, amelyet tartani tudtunk a lefújásig. Sok könnyű kosarat dobtunk, ez volt a záloga a győzelmünknek.
Fekete Ádám
, a Kaposvár edzője: Támadásban mindenképpen jobb volt a Fehérvár. Sok kosarat kaptunk a hazaiak támadólepattanói után, főleg az első félidőben. Ismét sok volt az eladott labdánk. Nagyot küzdöttünk, de reális esélyünk nem volt a győzelemre.