Bajnokesélyeshez méltóan kezdett az Olaj, nyert a Kecskemét

2010.10.11. 20:01
A fehér mezes kecskemétiek a hajrában meg tudták állítani a Sopron légiósait – ez győzelmet ért (Fotó: Veres Viktor)
A férfi kosárlabda NB I 1. fordulójából két mérkőzés maradt hétfőre. A Kecskemét hazai pályán hét ponttal győzött a Sopron ellen, míg a Szolnok szintén hazai környezetben fölényes sikert aratott a Pécs fölött.

SZOLNOK–PÉCS

A bajnoki címre is esélyesnek tartott, nemzetközi kupainduló Szolnok (az Olaj bejutott az Eurochallenge csoportkörébe) a nyáron alaposan átalakult Pécset fogadta az 1. fordulóban.

A hazaiak az 1. negyed elején állva hagyták a baranyaiakat, és a nyáron érkezett amerikai légósaik, Ivory Clark és Obadiah Trotter pontjainak köszönhetően 14–2-re megléptek.

Később a Pécs csökkenteni tudta hátrányát, de az első szünetig visszaállt a 12 pontos különbség, köszönhetően többek között a korábbi pécsi, Grebenár Péter negyedet záró duplájának, amivel 25–13-ra vezettek a hazaiak.

A második játékrészben a Pécs a 19 éves magasbedobó, Eilingsfeld János vezetésével faragott hátrányából, de 20 perc elteltével így is a hazaiak vezettek 41–34-re.

A pécsiek egy legnagyobb tehetsége a folytatásban is jól játszott, de a többiek nem tudtak felzárkózni hozzá, így a hazaiak a harmadik játékrészben, a már említett amerikaiak mellett a kiválóan dobó Horváth Ákos remeklésének köszönhetően fokozatosan megléptek, és végül 92–77-re győztek.

KECSKEMÉT–SOPRON

A nyáron Thomas Kelleyvel és Darian Townesszal erősítő Sopron a jó erőkből álló, magyar magra építő Kecskeméthez látogatott. A hazaiak jól kezdtek, a vendégek csak egyetlen egyszer, a negyed utolsó percében vezettek Townes zsákolásával (az amerikai már nem először veret meg a palánk alatt a hazaiakat), de ez a két pont egyszersmind azt is jelentette, hogy az első szünetben a Sopron vezetett 17–16-ra.

A második negyedben Wittmann Krisztián remekül irányította a hazaiakat, akiknek sikerült meglépniük, és végül hatpontos előnnyel fejezték be a játékrészt. Sztojan Ivkovics tanítványai emellett annak is örülhettek, hogy Townes már a 25. percben kipontozódott.

A harmadik negyedben a horvát Ivan Siriscevic büntetőivel már tíz ponttal, 50–40-re is vezetett a hazai csapat. A negyed végére David Brooks triplájával három pontra, majd a negyedik negyed elején Thomas Kelley duplájával egy pontra is felzárkózott a vendégcsapat, ezt követően viszont jobbára már a hazaiak akarata érvényesült, akik 82–75-ös győzelmet arattak. A hazai sikerben főszerepet vállalt a meccs elején többször rontó, de végül 18 pontig jutó Jerome Lagrange.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
 1. FORDULÓ
T. O. M. CONTROLL-KSE–KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK-SOPRONI KC 82–75 (16–17, 22–15, 21–24, 23–19)
Kecskemét, 1100 néző. V: Cziffra, Kapitány, Márton
KECSKEMÉT: LAGRANGE 18/3, Wittmann 13/6, Dénes 12/6, ORSULIC 14/6, BENCZE 14. Csere: Siriscevic 2, Csorvási 4, Lakatos 5
SOPRON: KELLEY 18/3, Brooks 11/3, Molnár A. 6, SZABÓ ZS. 14/9, Townes 14. Csere: Halmai 4, Keresztes 8, Pojbics, Gombás
Az eredmény alakulása. 3. p.:  6–2. 8. p.: 10–7. 10. p.: 16–17. 12. p.: 21–20. 14. p.: 21–24. 16. p.: 26–26. 19. p.: 36–28. 24. p.: 48–37. 26. p.: 52–42. 30. p.: 54–51. 34. p.: 69–62. 35. p.: 71–64. 37. p.: 74–72. 39. p.: 78–72.
Wittmann, LaGrange 3-3 ill. Kelley 6
Sztojan Ivkovics ( a Kecskemét szakmai igazgatója): – A bajnokság előtt azt mondtam, nincs favoritja a szezonnak. A közönségünk sokat segített abban, hogy megnyertük a meccset.
Meszlényi Róbert (a Sopron edzője): Az első félidőben nem ment jól a játék a csapatnak, kintről gyengén dobtunk. A nagyszünet után Townes vitatható körülmények közepette kipontozódott, amivel sokkal nehezebb lett a dolgunk. A végjáték a hazaiaknak jött össze, ezért nyertek.
SZOLNOKI OLAJ KK–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 92–77 (25–13, 16–21, 26–20, 25–23)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1700 néző. V: Földházi T., Hegedűs, Pozsonyi
SZOLNOK: TROTTER 20/6, HORVÁTH Á. 23/9, Budimir 7, Trepák 8, CLARK 20/3. Cs: Fodor M. 4, Grebenár 7, Szabó P. 3/3. Edző: Pór Péter
PÉCS: Glavinic 4, El-Amin 18/9, Kovács P. 3/3, EILINGSFELD 21/3, Gémes 6. Cs: Kiss K. 3/3, TÓTH N. 16, Deák 6/6, Hosszú G. Edző: Ivica Mavrenski
Az eredmény alakulása. 4. p.: 14–2. 8. p.: 18–9. 14. p.: 37–20. 18. p.: 40–30. 25. p.: 50–48. 28. p.: 62–50. 35. p.: 85–68
Pór Péter: – Jól kezdtünk, és már tizenhét ponttal is vezettünk, ám lazíttottunk, és az első félidő végére a Pécs szorossá tette a mérkőzést. A harmadik negyedben azonban volt egy jó periódusunk, és ezzel el is döntöttük a mérkőzést.
Ivica Mavrenski: Nem úgy kezdtük, ahogy megbeszéltük, csak a második negyedben kaptuk el a jó ritmust, ám a folytatásban túl sok hibával játszottunk a hazaiak zónája ellen.