Az Olaj nem adott esélyt a Ljubljanának

2013.02.16. 18:43
James Florence (balra) ezúttal nem talált a gyűrűbe, de a<br />Szolnok így is simán nyert (Fotó: Veres Viktor)
A Szolnok hazai pályán 89–72-re győzött az Olimpija Ljubljana ellen a férfi kosárlabda Adria-liga 21. fordulójában.

Remekül kezdett a Szolnok, amely a 3. perc elején már 9–2-re vezetett. A Szead Sehovics által vezérelt hazaiak ezután is lendületben maradtak, és a második negyedben tovább növelték előnyüket. Az Olaj irányítói nem sok dobást vállaltak, de Simon Balázs és az őt a kezdőből kiszorító James Florence is szépen osztogatta az asszisztokat.

A nagyszünetben 44–31-et mutatott az eredményjelző, amelyre egyre jobb volt rápillantani, egy rövid szolnoki hullámvölgyet követően ugyanis tovább nőtt a két fél közötti különbség. Sehovics mellett Horváth Ákossal sem bírtak a vendégek, de Báder Márton és a lett Ernests Kalve teljesítményére sem lehetett panasz.

A záró negyed elején Horváth triplájával már húsz pont volt az Olaj előnye (67–47), és mivel a szlovénok – akiknél csak a 23. születésnapját két napja ünneplő Dino Muric nyújtott kiemelkedőt – a következő percekben nem javultak fel varázsütésszerűen, a véghajrát már hátradőlve figyelhette a szolnoki publikum.

A végén csak azért maradt el a húszpontos szolnoki siker, mert Luka Rupnik a dudaszó pillanatában bevágott egy hárompontost, a lényeg azonban az, hogy a magyar csapat megszerezte hatodik győzelmét az Adria-ligában.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
21. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK– UNION OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 89–72 (25–17, 19–14, 18–14, 27–27)
Szolnok, 1300
néző. Vezette: Jovcsics, Maricsics, Juras (szerbek)
SZOLNOK: Florence, Németh I., SEHOVICS 19/6, KALVE 14, BÁDER 12. Csere: Gay 5/3, SIMON B. 6, HORVÁTH Á. 18/9, Szabó M. 8, Fodor M. 5/3, Trepák 2
LJUBLJANA: Rupnik 6/3, Blazic 4, Salin 7/6, MURIC 21, OMIC 17. Csere: Rannikko 5, Perkovic 2, Bubnic 6, Prepelic 4
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 7. p.: 20–8. 9. p.: 22–15. 14. p.: 34–19. 18. p.: 38–26. 27. p.: 56–39. 29. p.: 62–41. 34. p.: 74–49
Legtöbb lepattanó
Szabó M., Báder 6-6, ill. Muric, Omic 9-9
Legtöbb gólpassz
Simon B. 10, ill. Prepelic 6
Nedeljko Asceric: – Volt néhány ötletem a mérkőzés előtt, ezeket szerencsére a csapatom meg is valósította. Azt gondolom, hogy negyven percen át jól játszva kontrolláltuk a játékot, és kiszolgáltuk lelkes közönségünket. Harcolni fogunk, hogy elkerüljünk a sereghajtó pozícióból.
Saso Filipovski: – Sokkal jobban játszott a Szolnok, mint az én csapatom. Hat napja megnyertük a Szlovén Kupát, s úgy tűnik, hogy az a meccs el is vette minden energiánkat. Bár kikaptunk, nem adjuk fel álmainkat, s küzdünk a legjobb négy közé jutásért.