Az indiszponált Pécs hazai pályán kapott ki

2010.11.11. 19:48
A tanácstalan pécsi támadójáték nem kellően agresszív védekezéssel párosult (Fotó: Czerkl Gábor)
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének harmadik fordulójában a Pécs 2010 hazai környezetben tizenkét ponttal kapott ki a francia USO Mondeville-től. A harmadik negyedben mindössze négy pontot szerző pécsiek második vereségüket szenvedték el a sorozatban.

Az első támadás lehetősége a franciáké volt, akik éltek is vele, viszont Iványi Dalma triplával kontrázott. Sajnos, a jó hazai folytatás elmaradt. A franciák 11-0-s etappal megléptek és jó pozíciót szereztek maguknak. Zseljko Djokics előbb időkéréssel, majd cserékkel próbálkozott megállítani a folyamatot és a vendégeket, ám hiába. A pécsi védelem nem volt kellőképpen agresszív, támadásban pedig úgy látszódott, mintha a kosárlabda egyéni-, nem pedig csapatsportág lenne. (15–24)

SZAVAZÁS

Lesz-e magyar csapat a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második negyedben sem tudott a saját fordulatszámára felpörögni a Pécs, de legalább felvillanásokra már futotta erejéből. Így viszont csak két pontot tudott ledolgozni a hátrányából, mert hiába támadott céltudatosabban és ennek köszönhetően eredményesebben, ha védekezésén nem tudott jelentős változásokat eszközölni. (35–42)

Lenae Williams15 ponttal demoralizálta a pécsieket, Kristen Sharp öt pontja mellé leszedett öt lepattanót, míg Aurélia Bonnan 8/6-tal vétette észre magát az első félidőben. Ezzel szemben a hazai oldalon Alexandria Quigley 11/5 és Kelsey Griffin 8/3 állta a sarat és a versenyt. A vendégek 42, a házigazdák 28 százalékos hatékonysággal dobálták a triplákat. De a kétpontosokban is alulmúlták ellenfelüket, önmagukat és az átlagot: ebben 57 százalékig jutottak a vendégek, 38-ig a pécsiek.

A harmadik negyedben sok választása nem lévén próbálta gyorsítani a támadásokat és a befejezéseket a Pécs, a házigazdák sokszor álltak bele a kinti dobásokba. A görcs azonban nem oldódott, így a biztos vezetés tudatában játszó franciák a biztonsági játékot erőltetve rutinosan tartották lőtávolon kívül a házigazdákat. Sőt, a sok rontástól egyre inkább megzavarodó, elbizonytalanodó pécsiekkel szemben még növelni is tudták az előnyüket. Djokics mester időkérés közben valósággal tajtékzott, nem csoda: a negyedben négy pontot szerzett csapata, ami ezen a szinten elfogadhatatlan. Főként pályaválasztóként. (39–53)

A záró részben mindent egy lapra feltéve játszott a Pécs, amely jó periódusokkal hét pontra is megközelítette a franciákat. A vendégek azonban idő kéréssel, majd támadásban a labda járatásával „ölték" az időt, azt csinálták, amit kell. A házigazdák pedig sajnálhatták, hogy nem tudtak egész mérkőzésen olyan koncentrációval pörögni, mint a hajrában, abban az esetben ugyanis a Mondeville-nek esélye sem lett volna. Így viszont simán nyerni tudott. (58–70)

A Pécs egy győzelemmel és immár két vereséggel várja a következő fordulót, jövő héten szerdán Kassán, a három forduló után 2/1-gyel álló Good Angelsnél vendégeskednek majd.

NŐI KOSÁRLABDA, EUROLIGA, A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
PÉCS 2010–USO MONDEVILLE 58–70 (15–24, 20–18, 4–11, 19–17)
Pécs, 2500 néző. V: Paulik (cseh), Davidov (orosz), Lunde (norvég)
PÉCS: Iványi 7/3, Fegyverneky 12, Nagy-Bujdosó 2, Griffin 8, Krnjics 4. Cs: Turóczi , Vidacsics 2, QUIGLEY 18/3, Sarok, Raksányi 5. Edző: Zseljko Djokics
MONDEVILLE: SHARP 13/3, Sene, WILLIAMS 30/12, Bonnan 8, Brumermane 8. Cs: Berezsinszka 6, Pagnier 3/3, Niamke, Gandega, Thizy 2. Edző: Hervé Coudray
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–8. 6. p.: 5–16. 8. p.: 12–20. 13. p.: 17–32. 16. p.: 24–32. 18. p.: 32–36. 23. p.: 35–44. 26. p.: 37–46. 28. p.: 39–53. 32. p.: 45–55. 34. p.: 50–57. 38. p.: 58–67
Zseljko Djokics: – Egy nagyon jó ellenféltől kaptunk ki. A játékunknak nem volt ritmusa, támadásaink lassúak voltak, ráadásul rengeteg dobást rontottunk. Felállt védelem ellen kevés lehetőséget dolgoztunk ki. A centerjátékunk rettentő gyenge volt ma, de a csapatból senkivel sem voltam elégedett.
Hervé Coudray: – Tudtuk, hogy játékosaink fizikailag erősebbek a pécsieknél, és remekül ki is használtuk ezt. Sharp és Williams egészen kiválóan játszott, így mindenkivel elégedett vagyok. Annak köszönhetjük a győzelmünket, hogy tökéletesen felkészültünk a Pécsből, és meg is tudtuk valósítani, amit elterveztünk.