Az Atomerőműnek az utolsó öt perc átalvása is belefért, a Fehérvárnak nem

2013.05.11. 20:29
A kaposváriak egyszer vezettek csak a mérkőzésen, az utolsó percben (Fotó: Grnák László)
A férfi kosárlabda NB I rájátszásának elődöntőjében az Atomerőmű hazai pályán 72–63-ra legyőzte a címvédő Szolnoki Olaj együttesét, így kiegyenlített a három nyert mérkőzésig tartó párharcban. A házigazda a 34. percben már 72–46-ra vezetett, és bár ezt követően már nem szerzett pontot, semmi sem fenyegette a sikerét. A másik mérkőzésen a Kaposvári KK egyszer vezetett csak hazai pályán a Fehérvár ellen, a 40. percben, így 78–75-re nyert, és kiegyenlített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

ATOMERŐMŰ–SZOLNOK

A találkozó elején egyik csapat sem tudott meglépni a másiktól, előbb a házigazda tett szert 5–2-es előnyre, majd a vendégek egy 6–0-s sorozattal fordítottak (5–8). Lorenzo Williams triplája, Körtélyesi Gergely büntetőivel és Jonathan Levy közeli kosarával a 8. percre így is 19–12-re mentek a paksiak, hogy aztán a negyed végén Szabó Miklós dupláival két egységre zárkózzon a címvédő (21–19).

Innentől kezdte aztán már nem volt kérdés, Levy vezérletével hamar 29–20-ra ellépteka hazaiak, majd Tóth Ádám közelijével először volt két számjegyű a differencia (34–23). A játékrész hajrájában Williams alaposan megszórta magát (nyolc egységet is szerzett az utolsó percekben) és a nagyszünetre 44–30-as állás mellett vonulhattak a felek.

A fordulást követően Báder Márton pontjaival tartotta a magát a szolnoki együttes, de a házigazda így is folyamatosan szakította le magáról a címvédőt, és a 28. perc kezdetén Kovács Ákos triplája után már húsz volt közte (61–41).

A záró játékrészére így tehát a lényegi kérdések már eldőltek, Kovács közeli duplája után pedig a 34. perc végén már 26 ponttal vezettek a hazaiak (72–46), és bár innentől több pontot nem szereztek (!), a vendégek erejéből így is csak szépítésre futotta, és végül 72–63-ra zárkóztak fel.

KAPOSVÁR–FEHÉRVÁR

Az alapszakaszt és a középszakaszt is elsőként záró fehérváriak elképesztő rajtot vettek Kaposváron, hiszen Damian Hollis kosarával a 2. perc végén már 9–2-re vezettek, sőt, Keller Ákos zsákolásával a 8. minutum hajrájában már 26–8-as vendégvezetést mutatott az eredményjelző.

Christopher Dunn és Marko Spica vezérletével a második negyedben elkezdett felzárkózni a kaposvári alakulat, de még a 17. percben is tíz volt közte (26–36). A félidő hajráját Kyle Swanston triplája vezette fel, majd újabb négy sikeres hazai büntetővel két pontra közeledett a házigazda (35–37).

A nagyszünet után Brandon Wood kosarai után ismét ellépett a fehérvári csapat (35–44), és a 8-12 pont közötti különbség egészen a 35. percig állandósult a felek között (60–72).

A végjátékhoz közeledve Dunn szerzett gyors egymásutánban 7 pontot, majd Swanston triplájával a 38. perc kezdetén már csak egy pont volt a differencia (71–72). Ronald Moore közelijével és Hollis büntetőjével tartotta még magát a Fehérvár, de Swanston előbb egy triplával, majd egy duplával szomorította a vendégeket, utóbbit követően a 40. percben először vezetett a meccsen a Kaposvár (76–75). Az utolsó másodpercekben még két sikeres büntetőt dobtak a hazaiak, így végül 78–75-re nyertek, és kiegyenlítettek a három nyert mérkőzésig tartó párharcban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ
ATOMERŐMŰ SE–SZOLNOKI OLAJ KK 72–63 (21–19, 23–11, 20–14, 8–19)
Paks, 1000
néző. Vezette: Vígh, Papp, Ádám
PAKS: L. WILLIAMS 20/12, VOJVODA 11/3, LEVY 16, Körtélyesi 5/3, Tóth Á. 4. Csere: Kovács Á. 5/3, IDLET 8, Kámán 3/3, Kerpel-Fronius, Eilingsfeld, Illés
SZOLNOK: Florence 6, Horváth Á. 7/3, Sehovics 6, Bell 8/3, Báder 8. Csere: Simon B. 8/3, Gay 3/3, Németh I. 3, SZABÓ M. 12, Fodor M., Markovics 2
Az eredmény alakulása. 4. perc:5–8.6. p.:12–12.8. p.:19–12.11. p.:21–19.16. p.: 36–23.18. p.:36–28.20. p.:44–30.23. p.:52–34.27. p.:54–41.30. p.:64–43. 35. p.:72–46. 40. p.:72–63.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Schmidt Béla: Minden összejött ezen a találkozón. Sokkal motiváltabban játszottunk ellenfelünknél, a Szolnok koncentrációs hiányát kihasználva meg tudtunk lépni, és magabiztos győzelmet arattunk. Most egy-egy, előre nézünk!
Nedeljko Asceric: – Csak a mezünk színéről ismertem fel csapatomat... Elemezni fogjuk a mérkőzést, a párharc további részében sokkal keményebben kell fellépnünk.

KAPOSVÁRI KK–ALBA FEHÉRVÁR 78–75 (14–28, 21–9, 20–21, 23–17)
Kaposvár, 1100 néző. V: Cziffra, Benczur, Szabó G.
KAPOSVÁR: DUNN 17, Kiss K., SWANSTON 25/15, HENDLEIN 12/3, SPICA 17. Cs: Drahos 7, Dávid, Szőke
ALBA: MOORE 13/9, WOOD 25/15, HOLLIS 11, Szabó Zs., Keller Á. 4. Cs: Juhos, JONES 12, Bódi 3/3, Supola 2
Az eredmény alakulása. 1. p.: 0–4. 4. p.: 4–12. 6. p.: 8–12. 8. p.: 8–26. 12. p.: 15–30. 14. p.: 19–32. 17. p.: 26–34. 20. p.: 35–37. 24. p.: 35–46. 26. p.: 43–49. 28. p.: 45–58. 30. p.: 55–58. 32. p.: 57–64. 34. p.: 60–70. 38. p.: 71–72. 39. p.: 74–74. 40. p.: 76–75
Fekete Ádám, a Kaposvár edzője:
– Úgy látszik, mégis tud csípni a szúnyog! Büszke vagyok a csapatomra, mert végig bízott a győzelemben, és ez kulcskérdés volt ezúttal. Nem játszottunk jól, amin nem csodálkozom, mert nagyon sok mérkőzés van a játékosaim lábában. Ettől függetlenül ezt a teljesítményt klasszisnak minősítem.
Dzunics Braniszlav, a Fehérvár edzője: – A végjátékban védekezésben számos hibát vétettünk. Swanstont könnyű helyzetekből is engedtük dobni, pedig tudtuk, hogy a távoli az egyik erőssége. Támadásban nem voltunk elég precízek. Ettől függetlenül elismerésem a játékosaimnak, hisz vereségünk ellenére csaknem végig a mi akaratunk érvényesült.