Az Albacomp megnyerte az Atomerőmű elleni rangadót

2011.01.29. 17:55
Jogos a pacsi Székesfehérváron: őrzi veretlenség az Albacomp (Fotó: Szabó Miklós)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 18. fordulójában az Albacomp remek játékkal, 18 ponttal nyert rangadót hazai környezetben az Atomerőmű ellen.

A paksiak kapták el jobban a rajtot, de hiába húztak el 12–6-ra, Hanga Ádám vezérletével a hatodik percben már átvette a vezetést a fehérvári alakulat. Az első negyed hátralévő része kiegyenlített játékot hozott, zárásként a fehérváriaknál volt az előny, méghozzá hárompontos.

A második negyedben kézben tartotta a mérkőzést az előnyben lévő Albacomp, de a vendégek szívósan és lőtávolon belül tapadtak. Remek védekezésüknek és erőszakos lepattanózásuknak köszönhetően azonban a fehérváriak a játékrész közepére tíz ponttal is megléptek (43–33), majd a nagyszünetre tetemesnek mondható, tizenöt pontos előnyhöz jutottak.

A harmadik negyedben végképp felőrölte a paksiak ellenállását a fehérvári együttest, a negyedik negyedben már felsejlett a kiütéses győzelem is. A 81–63-as hazai vezetés után azonban elmaradt a közte húsz. Az addig rendkívül célratörő kosárlabdát bemutató fehérváriak elkezdtek a közönségnek játszani, rámenni a látványra, amibe becsúszott pár hiba. De még bőven belefért.

A Paks viszont nem adta fel, utolsó erőtartalékjait mozgósítva nagy rohamra indult. Ennek eredményeként tíz pontra megközelítette a házigazdákat (84–74), és volt még hátra a találkozóból négy perc. Márpedig kosárlabdában ez igen sok mindenre elegendő. Az Albacomp azonban gyorsan észbe kapott, rendezte sorait, különösen védekezését, majd a hajrára már nem hagyott nyitott kérdést.

Az Albacomp 15. győzelmét aratta, hazai pályán továbbra sem veszített pontot. Az Atomerőmű ötödik vereségét szenvedte el, kilencedik idegenbeli fellépésén a negyediket. Zsinórban pedig a harmadikat, Szeged és Kaposvár után ezúttal Székesfehérváron kapott ki vendéglátójától.

A Szolnok hazai környezetben 14 pontos győzelmet aratott a Körmend ellen. A Kecskemét a Szegedet, a Falco a Debrecent győzte le pályaválasztóként, a ZTE Nyíregyházán nyert.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 18. FORDULÓ
ALBACOMP–ATOMERŐMŰ SE 92–74 (26–23, 30–18, 19–18, 17–15)
Székesfehérvár, 2500 néző. V: Pálla, Török, Farkas
ALBACOMP: SIMON 14, HANGA 20, Crocker 12/3, Jones 15, HOLLIS 16/6. Cs: Keller Á. 7, Bódi 5/3, Madár 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
ATOMERŐMŰ: Kovács Á. 4, Pavlík 10/3, HODGES 21/3, Körtélyesi, Winters 4. Cs: SALES 29/3, Farkas A., Morgen 4/3, Tóth P. 2. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–5. 6. p.: 14–13. 14. p.: 34–27. 16. p.: 43–32. 18. p.: 47–35. 25. p.: 68–47. 28. p.: 73–55. 32. p.: 64–59. 34. p.: 81–68. 38. p.: 88–74
Dzunics Braniszlav: – Minden elismerésem a játékosoké, akik a szívüket és a lelküket kitették a pályára. Fantasztikus közönségünk megérdemelte ezt a sikert.
Horváth Imre: – Helyenként játszottunk csak jól, az Albacomp a lepattanók megszerzésében és a gyors indítások védésében fölénk nőtt. Kisebb is lehetett volna a különbség.

SZOLNOKI OLAJ KK–MJUS-FORTRESS KÖRMEND 88–74 (18–19, 24–22, 19–19, 27–14)
Szolnok, 2300 néző. V: Győrffy, Ádám, Benczur
SZOLNOK: TROTTER 16/9, Horváth Á. 11/3, Budimir 5/3, CLARK 12/3, BÁDER 12. Cs: Trepák 7, FODOR M. 20/12, Grebenár 5. Edző: Pór Péter
KÖRMEND: Moore 14/3, Németh I. 7/3, Ferencz 7/3, BELL 22/6, Dies 4. Cs: Dávid G., Fodor G. 24, RUJÁK 12/9, Boldizsár 4, Hegedűs. Edző: Sabáli Blaázs
Az eredmény alakulása. 6. p.:  4–13. 9. p.: 11–15. 11. p.: 20–19. 15. p.: 33–25. 18. p.: 33–35. 20. p.: 40–35. 25. p.: 51–46. 27. p.: 53–53. 30. p.: 58–60. 33. p.: 68–61. 36. p.: 77–64. 40. p.: 88–72.
Pór Péter: – A körmendiek összeszedettek játszottak az első három negyedben. A záró felvonásban azonban sikerült föléjük kerekedni és szerintem jó teljesítménnyel, s megérdemelten győztünk.
Sabáli Balázs: – Sokkal több volt ebben a meccsben, azt az első harminc percben látottak mondatják velem. Olykos jól is játszottunk, de a végén Bell technikaija után a Szolnok sikeres tripláinak is köszönhetően alulmaradtunk.

T. O. M. CONTROLL KECSKEMÉT SEDÉL KONSTRUKT–SZEDEÁK 93–76 (21–20, 28–15, 24–23, 20–18)
Kecskemét, 1000 néző. V: Forrai, Bognár T., Gál J.
KECSKEMÉT: LaGrange 9/3, WITTMANN 20/9, Dénes 12/6, ORSULIC 15/6, Bencze 6. Cs: Csorvási 10, Lakatos, SIRISCSEVICS 18/12, Cseh 2, Mészáros M., Pongó Ma. 1. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
SZEGED: Vida 6, RUBIN 25/9, Molnár M. 5/3, Nyilas 8/3, DUKICS 12/3. Cs: McKenzie 9, Drahos 9/6, Mészáros J. 2. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–5. 7. p.: 15–16. 13. p.: 31–21. 18. p.: 40–33. 24. p.: 58–43. 28. p.: 68–56. 33. p.: 77–63. 38. p.: 86–75
Kipontozódott: McKenzie (34. p.), Dukics (36. p.), Bencze (37. p.)
Sztojan Ivkovics: – Örülök, hogy mindenki átérezte a meccs súlyát. Minél több problémát generálnak a csapat körül, annál inkább összekovácsolódik együttesem és közönsége.
Fodor Péter: – Egy negyednyit tudtunk méltó ellenfelei lenni a Kecskemétnek. Sajnos a center poszton lévő problémáink előtérbe kerültek.

MARSO-VAGÉP NYKK–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 83–89 (23–17, 25–22, 17–33, 18–17)
Nyíregyháza, 600 néző. V: Valovics, Gorka, Pozsonyi
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 19/3, Sztojakovics 9/3, MARSHALL 24/9, Mohácsi 3, Czigler 2. Cs: SITKU 24/3, Siska 2, Nagy K. Edző: Ferenczi Tamás
ZTE: L. WILLIAMS 12/6, Vojvoda 14/3, Kámán 14/12, K. WILSON 18/3, Tóth Á. 12. Cs: Tóth G. 6/3, GÁSPÁR 13/6. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 7. p.: 12–14. 9. p.: 21–14. 15. p.: 38–25. 18. p.: 48–32. 23. p.: 53–51. 24. p.: 58–53. 26. p.: 58–59. 28. p.: 62–66. 34. p.: 74–74. 37. p.: 81–78. 38. p.: 81–83
Kipontozódott: Tóth Á. (39. p.)
Ferenczi Tamás: – Leginkább magunkat okolhatjuk a vereségért, ennek ellenére kíváncsi lennék, hogy hasonló végjátékban Zalaegerszegen, Körmenden vagy Szolnokon is ilyen fújást kapott volna-e a hazai csapat...
Völgyi Péter: – A várt nagy küzdelmet hozta a mérkőzés, amelyen idegenben tizenhat pontos hátrányból álltunk talpra, és ez a csapat tartását bizonyítja.

FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY–FACTUM SPORT DEBRECEN 86–52 (24–14, 19–7, 17–22, 26–9)
Szombathely, 1200 néző. V: Kapitány, Söjtöry, Németh Cs.
SZOMBATHELY: Simon L. 4, DOYNE 26/18, Pankár 3/3, GOSA 19/9, Aliakszejev 8. Cs: JAROSEVITS 9, Hajmásy 3/3, Szanati 4, WILL 8/6, Borszéki, Nárai 2. Edző: Bencze Tamás
DEBRECEN: Balogh A. 5/3, Modzinger 4, MEKONGO 20/3, Kovács I. 2, LANGFORD 12. Cs: Tóth G. 2, Vas V. 1, Kádár, Máté 6. Edző: Ráthonyi Tamás
Kipontozódott: Mekongo (37. p.), Kádár (37. p.), Jarosevits (40. p.)
Bencze Tamás: – Köszönet azoknak a játékosoknak, akik betegen is vállalták a szereplést. Fontos győzelmet arattunk, úgy gondolom, hogy egy percig sem volt kérdéses a sikerünk.
Ráthonyi Tamás: – A Falco akarta elhalasztani a meccset, aztán nálunk maradt otthon a fél csapat, ettől függetlenül egyértelműen a jobbik gárda nyerte a találkozót köszönhetően annak, hogy két nagy holtpontunk is volt a mérkőzésen.